Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Gdyńskie rozwiązania rowerowe zostały docenione Srebrną Szprychą

Dostrzeżono i pozytywnie oceniono modernizację trasy rowerowej w parku Kolibki, gdzie zastosowano specjalny rodzaj nawierzchni. Za realizację tej inwestycji miasto otrzymało nagrodę Srebrnej Szprychy. Jest ona przyznawana za działalność na rzecz rozwoju komunikacji rowerowej na terenie aglomeracji gdańskiej.


Srebrna Szprycha to wyróżnienie przyznawane jest od 2014 roku. Otrzymują je instytucje lub osoby, które przysłużyły się dla rozwoju komunikacji rowerowej. Przyznawane jest wspólnie przez organizacje rowerowe metropolii gdańskiej zrzeszone w Federacji Organizacji Rowerowych Trójmiasta. Doceniły one i nagrodziły, jak czytamy w uzasadnieniu, realizację innowacyjnej modernizacji fragmentu trasy rowerowej w Gdyni Kolibkach – z zastosowaniem wodoprzepuszczalnej nawierzchni żywiczno-mineralnej.

– Przyznanie nagrody Srebrnej Szprychy odczytuję jako uznanie dla poszukiwań rozwiązań niestandardowych, wypróbowywania nowych materiałów czy technologii budowy dróg rowerowych. Mineralna nawierzchnia wodoprzepuszczalna sprzyja nie tylko wygodnej komunikacji, ale również pomaga nawodnić przydrożną roślinność i zwiększa retencję. Projektując i budując drogi rowerowe w Gdyni, zawsze mamy na uwadze ochronę zieleni, która jest nie do przecenienia w kontekście jakości życia oraz takie rozwiązania, które w najmniejszym stopniu ingerują w przyrodę – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Źródło: http://gdynia.pl

fot. Jakub Furkal

2018-06-15 08:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»