Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Największe w Polsce Archiwum Narodowe powstanie w Krakowie

W budynku przy ul. Rakowickiej planowane jest utworzenie najnowocześniejszej w Polsce pracowni konserwacji materiałów archiwalnych oraz Zapasowego Repozytorium Cyfrowego Archiwów Państwowych – miejsca przechowywania i udostępniania w internecie reprodukcji cyfrowych materiałów archiwalnych ze wszystkich archiwów państwowych w Polsce.


W piątek, 8 czerwca, został podpisany akt erekcyjny oraz wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Archiwum Narodowego.

Celem inwestycji jest wybudowanie i wyposażenie nowoczesnego obiektu, który zdoła pomieścić cały obecny i spodziewany zasób archiwum oraz w którym przez wiele lat można będzie w komfortowych warunkach udostępniać, poddawać konserwacji i digitalizować przechowywane materiały archiwalne.

W roku 2020 archiwum mogłoby zwolnić dotychczas zajmowane siedziby (pięć lokalizacji w Krakowie: w Zamku na Wawelu, przy ul. Siennej 16, Grodzkiej 52, Orzeszkowej 7 i Lubicz 25 b oraz zamek w Spytkowicach) i przewieźć zasób do nowego budynku. Budżet inwestycji, łącznie z przeprowadzką, to 123 mln zł. Źródłem całości środków jest budżet państwa w części dysponowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: http://krakow.pl

2018-06-12 07:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

25-26 marca, Jachranka, Konferencja „Nowoczesny Dyrektor”, https://nowoczesny-dyrektor.pl

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»