Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Ponad 130 milionów złotych na rewitalizację Mazowsza

Bank Gospodarstwa Krajowego przyjmuje wnioski o preferencyjne pożyczki Jessica 2, które sfinansują inwestycje rewitalizacyjne na Mazowszu. Z puli ponad 130 mln zł mogą skorzystać m.in. przedsiębiorcy i samorządy. Środki pochodzą z regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego na lata 2014–2020 (RPO WM 2014–2020) i ze środków własnych BGK. 

BGK udziela finansowania na preferencyjnych warunkach – oprocentowanie pożyczki to nawet 0,25 proc. w skali roku, bez dodatkowych opłat i prowizji. Maksymalna kwota jednej pożyczki to 20 mln zł, a okres spłaty - do 15 lat, z karencją w spłacie do 4 lat od rozpoczęcia realizacji inwestycji. Dzięki temu, że pożyczki udzielane są ze środków regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego na lata 2014-2020, ich oprocentowanie może być znacznie niższe, niż w przypadku kredytów komercyjnych. Im projekt jest bardziej społeczny i poprawiający życie mieszkańców lub rozwiązujący występujące na danym obszarze problemy, tym oprocentowanie pożyczki jest niższe. Samorząd województwa mazowieckiego na preferencyjne pożyczki przeznaczył ok. 103 mln zł,  zaś BGK - ok. 28 mln zł.

– Projekty, które będziemy wspierać, przede wszystkim powinny aktywizować społecznie i gospodarczo obszary miejskie. Taką inicjatywą może być np. odrestaurowanie zaniedbanego budynku z przeznaczeniem na nowe cele. Warto podkreślić, że z całej puli ok. 40 mln zł przeznaczone zostanie wyłącznie na rewitalizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych.  W takim przypadku elementem projektu może być również termomodernizacja – mówi Przemysław Cieszyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Z preferencyjnych pożyczek rewitalizacyjnych mogą skorzystać przedsiębiorcy planujący inwestycje na Mazowszu, mazowieckie samorządy, spółki komunalne, instytucje edukacyjne, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz towarzystwa budownictwa społecznego.  Wniosek o pożyczkę mogą złożyć także mazowieckie organizacje pozarządowe, instytucje pomocy i integracji społecznej, rynku pracy  oraz kultury, jak również kościoły i związki wyznaniowe.

Wnioski o pożyczkę przyjmuje Bank Gospodarstwa Krajowego Region Mazowiecki: https://www.bgk.pl/fundusze-i-programy/pozyczka-rewitalizacyjna/mazowieckie/. Można je składać aż do wyczerpania środków.

Źródło: www.bgk.pl

2018-06-12 07:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»