Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Województwo Podlaskie z honorową ulicą w Chicago

Belmont Avenue w dzielnicy River Grove w Chicago zyskał drugie, honorowe imię. Z inicjatywy Polonii związanej z regionem podlaskim ulica nosi nazwę Województwo Podlaskie. W uroczystościach nadania imienia wziął udział marszałek Jerzy Leszczyński.


– Dowiedziałem się, że ten wielokolorowy żubr – logo waszego regionu – reprezentuje waszą różnorodność. River Grove jest pod tym względem bardzo podobne. Mieszkają tu przedstawiciele wielu różnych narodowości – również Polacy. Jestem dumny z tego, że wybrali River Grove - w swoim przemówieniu powiedział burmistrz River Grove, David Guerin. - Dzisiejsza uroczystość nadania honorowej nazwy Województwo Podlaskie Way, pierwszej honorowej nazwy ulicy w River Grove, podkreśla związki naszej miejscowości z Polską, z województwem Podlaskim.

Marszałek Jerzy Leszczyński serdecznie podziękował podlaskiej Polonii za tę inicjatywę. – Dzięki Wam o naszej małej ojczyźnie – Województwie Podlaskim – dziś dowie się wielu innych, zamieszkujących Chicago czy też podróżujących tą trasą ludzi. Być może ta obco brzmiąca nazwa skłoni ich do poszukania informacji i zachęci do poznania tego wyjątkowego regionu Polski, z którego jesteśmy tak dumni i o którego rozwój oraz markę staramy się dbać jak najlepiej - podkreślił Marszałek, który wyraził również swój podziw dla zaangażowania Polonii w ciągłe kultywowanie tradycji i podtrzymywanie więzi z Ojczyzną.

W uroczystości wzięli również udział burmistrzowie sąsiednich dzielnic Chicago, Przewodniczący Związku Narodowego Polskiego Frank Spula, Wicekonsul RP w Chicago Piotr Semeniuk i licznie zgromadzona Polonia.

Województwo Podlaskie to nie pierwsza  mała ojczyzna, którą w ten sposób uhonorowano w USA. Jest już ulica Ziemi Monieckiej, a niedawno do tego grona dołączyła Bielsko-Biała.

Nadanie honorowej nazwy ulicy nie wiąże się ze zmianą administracyjną, choć wymaga zgody rady dzielnicy. Oficjalna urzędowa nazwa pozostaje bez zmian, natomiast w wybranym miejscu zostanie umieszczona tablica informująca o nadaniu honorowego imienia.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl
 

2018-06-05 08:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»