Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Paweł Adamowicz: Ciągłe zmiany ustawowe utrudniają rozwój mieszkalnictwa

Tworzenie Fundacji Budownictwa Społecznego nie ma sensu jeżeli nowe instytucje nie będą mogły skorzystać z dodatkowych środków publicznych – uważają samorządowcy.

\"\"
Po likwidacji dopłat z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego cały szereg rozpoczętych przedsięwzięć w miastach czeka, aby państwo wypracowało nowy model wspierania TBS-ów (fot. Domek sp. z o.o.)

Możliwość przeznaczania przez TBS-y dochodów jedynie na budownictwo społeczne, utrzymanie monopolu BGK w obsłudze preferencyjnych kredytów na inwestycje mieszkaniowe, oraz brak jakichkolwiek danych finansowych to największe zarzuty wobec dokumentu „Podstawowe kierunki zmian w programie społecznego budownictwa czynszowego”

Jednym z elementów reformy ma być powołanie Fundacji Budownictwa Społecznego. Zdaniem Unii Metropolii tworzenie nowych bytów w tym sektorze nie ma większego sensu, jeżeli nie będą one mogły skorzystać z dodatkowych środków publicznych.

Odpowiedzią na pojawiające się wobec rządu zarzuty o braku polityki mieszkaniowej państwa ma być ostatnio upubliczniony dokument „Kierunki reformy systemu budownictwa społecznego w Polsce”. Jego częścią jest wczesniejszy dokument mówiący o kierunkach zmian w w programie społecznego budownictwa czynszowego.

Zdaniem zarządu ZMP materiał budzi pewne nadzieje. Niezwykle istotne jest jednak, żeby prace były prowadzone szybko, ponieważ po likwidacji dopłat z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego cały szereg rozpoczętych przedsięwzięć w miastach czeka, aby państwo wypracowało nowy model wspierania TBS-ów. Stary model został zakwestionowany przez lobby developerów, które w TBS-ach widziało konkurencję. (ag)

Do pobrania:

2010-02-28 15:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

3 kwietnia, webinarium Bezpłatne wsparcie dla miast od Komisji Europejskiej, https://www.miasta.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»