Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Ruszyła druga edycja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Wakacyjny wypoczynek sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad kąpieliskami i jeziorami. Jednak jest to także czas, w którym znacząco wzrasta liczba utonięć. Dlatego właśnie Policja już po raz drugi rozpoczęła kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


Głównym celem tej informacyjno-edukacyjnej akcji jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku osobom przebywającym w wodzie lub nad wodą i ograniczenie wypadków tonięć i utonięć osób - zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Aż do września akcja będzie realizowana w miejscach letniego wypoczynku dzieci i młodzieży (kolonie, obozy itp.), a także na piknikach, festynach i spotkaniach plenerowych.

Statystyki Policji pokazują, że w ciągu ostatnich trzech lat w Polsce utonęły 1524 osoby (2015 r. – 571, 2016 r. – 504, 2017 r. – 449). W tym samym czasie łącznie odnotowano 1593 wypadki tonięć. Najczęściej do tragicznych sytuacji nad wodą dochodziło z powodu kąpieli w niestrzeżonym albo zabronionym miejscu i nieostrożności w czasie łowienia ryb. Osoby odpoczywające nad wodą wielokrotnie przeceniają swoje umiejętności, ale także nie mają dostatecznej wiedzy o możliwych zagrożeniach i bagatelizują je.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” MSWiA i PZU przekazały Policji materiały dotyczące akcji. Opracowane zostały informatory (330 tys. egz.), plakaty (7,5 tys. egz.) oraz naklejki (80 tys.), które otrzymały Komendy Wojewódzkie i Komenda Stołeczna Policji. W ramach kampanii Policja ogłosiła również konkurs filmowy „FILMOWY przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia. W konkursie mogą wziąć udział zespoły pod opieką dorosłego opiekuna liczące do 3 osób w wieku do 18 lat. Prace konkursowe można przesyłać do 7 września 2018 r., na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. Szczegóły dotyczące konkursu, a także całej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w tym wspomniane wcześniej informatory, naklejki i plakaty, są dostępne na specjalnie przygotowanej stronie http://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/32301,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-Strona-glowna.html .

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do harmonogramu realizacji zadań programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

Źródło: MSWiA

2018-06-04 09:53:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»