Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Goście znad rzeki Perłowej w Gdyni

Wzmocnienie współpracy gospodarczej oraz zwiększenie wymiany kulturalnej to tematy, które towarzyszyły wizycie przedstawicieli władz chińskiego miasta Zhuhai w Gdyni.


Goście z Chin mieli okazję zwiedzić Gdynię. Odwiedzili Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Muzeum Emigracji. Wizycie towarzyszyło również otwarcie wystawy fotograficznej prezentującej różne oblicza miasta Zhuhai oraz naturalne krajobrazy tej części Chin.

– Zhuhai tak jak Gdynia wywodzi się z wioski rybackiej. My mamy swoją 92-letnią historię, z kolei Zhuhai - 40-letnią. Podobnie jak Gdynia Zhuhai jest miastem zielonym, dba o ekologie, jest bardzo nowoczesne i przyjazne mieszkańcom – podkreśla Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta.

Zhuhai znajduje się na południowym krańcu Chin. Położone jest na zachód od Hong-Kongu i na północ od Specjalnego Regionu Administracyjnego ChRL – Makao. Gospodarka miasta rozwija się głównie w obszarach: wysokiej jakości usług, produkcji, biotechnologii oraz przemyśle biofarmaceutycznym i morskim.

Gdynia i Zhuhai podpisały 17 maja 2017 r. umowę o współpracy na zasadzie miast zaprzyjaźnionych, w ramach której oba miasta zdecydowały się na rozwijanie współpracy m.in. w dziedzinie gospodarki, przedsiębiorczości, nauki i technologii, kultury, edukacji i turystyki, sportu oraz ochrony środowiska.

Źródło: UM Gdynia

2018-05-29 08:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»