Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


117 milionów złotych na utworzenie  podkarpackiej kolei

Tworzony w województwie podkarpackim system Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej (PKA) otrzymał wielomilionową pomoc ze środków unijnych. Władysław Ortyl oraz Przemysław Gorgol dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych i wicemarszałek Bogdan Romaniuk podpisali w tej sprawie umowę.


PKA poprawi nie tylko jakość usług przewozowych na terenie Rzeszowa i okolic, ale także przyczyni się do rozwoju społeczno-gospodarczego regionu – tak zgodnie podkreślali uczestnicy podpisania umowy.

Projekt Podmiejska Kolej Aglomeracyjna składa się z dwóch etapów i dotyczy zakupu taboru, na który podpisano umowę oraz budowy infrastruktury i modernizacji linii kolejowych.

Podpisując umowę na pierwszy etap inwestycji marszałek Ortyl podkreślał, że jest to dobra informacja dla systemu komunikacji w województwie podkarpackim. - Transport kolejowy jest transportem ekologicznym, bardzo pożądanym, dynamicznie się rozwijającym. Dlatego nie może być tak, żeby Podkarpacie nie korzystało z możliwości jego dofinansowania - mówił marszałek.

Zakupiony, dzięki dofinansowaniu UE, tabor będzie dostosowany do potrzeb osób
z niepełnosprawnościami oraz osób o ograniczonej możliwości poruszania się i przeznaczony do obsługi połączeń pasażerskich na planowanych do zmodernizowania w województwie podkarpackim liniach kolejowych.

Poza zakupem nowych pociągów, beneficjent czyli urząd marszałkowski zaplanował również szereg działań inwestycyjnych związanych z budową zaplecza technicznego dla rzeszowskiego taboru kolejowego, które powstanie na stacji Rzeszów Staroniwa.

Inwestycja w podkarpacką kolej ma poprawić częstotliwość, skomunikowanie oraz punktualność połączeń kolejowych na obszarze Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Jej głównym celem jest poprawa jakości oferowanych usług, a w konsekwencji ułatwienie mobilności na terenie całej aglomeracji rzeszowskiej.

Źródło: https://www.podkarpackie.pl

2018-05-23 11:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»