Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Systemy zabezpieczeń biura – zaawansowane generatory ultradźwięków

Najgroźniejsze podsłuchy instalowane w biurach firm korzystają z fal elektromagnetycznych, którymi nagrany materiał na bieżąco przesyłają dalej. Ich działanie różni się głównie częstotliwościami sygnału, na którym pracują. Jednak sygnał, który emitują jest trudny do odróżnienia go od innych sygnałów radiowych czy GSM, którymi na co dzień wypełnione jest pomieszczenie biurowe. Dlatego do ich detekcji wykorzystuje się zaawansowane wykrywacze. Jak jednak sprawić, żeby działający podsłuch unieszkodliwić?


Czy można zagłuszyć podsłuch?

Na to pytanie odpowiada Krzysztof Rydlak, Product Manager firmy Spy Shop, specjalizującej się w bezpieczeństwie technologicznym: „Skuteczne zakłócenie ukrytego podsłuchu zależy od bardzo wielu czynników. Jak wynika z naszych testów, które przeprowadzamy regularnie, znaczenie może mieć model telefonu, którego dyktafon będzie zagłuszany albo kierunkowość wykorzystanych generatorów szumu czy nawet rodzaj powierzchni ścian i podłóg w pomieszczeniu. W inny sposób dźwięk rozchodzi się po powierzchni szklanej, która odbija fale dźwiękowe, a w inny po powierzchni dywanu czy wykładziny, która je pochłania. Dlatego w ramach naszych rozwiązań bezpiecznego biura systemy, które wdrażamy są zintegrowanym i uzupełniającym się zbiorem generatorów i wykrywaczy podsłuchów, przygotowanych indywidualnie dla konkretnego pomieszczenia”.

Dokładne sprawdzenie materiałów oraz precyzyjne pomiary biura pozwalają więc specjalistom firmy Spy Shop na stworzenie pewnego rodzaju tarczy akustycznej wokół chronionego pokoju klienta.

Urządzenia, które zabezpieczają biuro

Case-ULTRA-05 – to urządzenie stworzone przez firmę TTS, znaną z projektowania zaawansowanych rozwiązań. Jest zakamuflowane w eleganckiej walizce, która stwarza pozory standardowego wyposażenia biura, jednak wewnątrz walizki znajduje się specjalistyczny generator ultradźwięków, który w wybranym kierunku zagłusza działanie podsłuchów, jak i wszystkich sygnałów radiowych czy GSM w zasięgu około 1-3 metra – jednak i tu warto zaznaczyć, że efektywność zagłuszenia zależy w szczególności od materiałów, którymi wypełnione jest biuro. Dlatego, jak dodaje Krzysztof Rydlak: „Każde wdrożenie systemu zabezpieczeń, które realizuje Spy Shop jest oparte na wnikliwych analizach i pomiarach pomieszczenia, tak żeby skonfigurować system, w którym nie będzie luk. Jest to możliwe jedynie dzięki korzystaniu z różnych – odpowiednio dobranych – urządzeń”.

Na podobnej zasadzie działają generatory szumu, takie jak Tower-A czy VR Defender, które emitują ultradźwięki w promieniu 360 stopni, zagłuszając między innymi wszystkie sygnały radiowe czy transmisji danych wokół siebie. Należy przy tym pamiętać, że ich działanie i zasięg zależy od pomieszczenia i często do całkowitego zabezpieczenia biura potrzebny jest odpowiednio dobrany zestaw zabezpieczeń skonfigurowany przez specjalistów.

Wszystkie produkty opisane w artykule znajdują się w ofercie dystrybutora – marki Spy Shop.


2018-05-14 12:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»