Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Po posłach czas na samorządowców... Widmo obniżki pensji coraz bliżej

Sejm przyjął ustawę zmniejszającą pensje parlamentarzystów. Posłowie idą za ciosem i teraz mają się zająć pensjami samorządowców. Do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego trafił projekt rozporządzenia, na mocy którego obniżone zostaną pensje samorządowców. Rozporządzenie to reguluje, jakie mogą być minimalne i maksymalne wynagrodzenia przedstawicieli władz lokalnych.


Rząd analogicznie do cięć pensji parlamentarzystów - chce 20-procentowej obniżki wynagrodzeń prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. O jedną piątą miałaby spaść zarówno minimalna, jak i maksymalna pensja.

Oznacza to, że obecnie pensja wójta, burmistrza, prezydenta miasta, marszałka czy starosty razem ze wszystkimi dodatkami nie może przekroczyć 12 526 zł brutto miesięcznie. Na rękę daje to 8,8 tys. zł. Jak wynika z przepisów, do limitu nie są wliczane jednak tzw. trzynastki. I nagrody jubileuszowe.

Przypomnijmy, że decyzja o obniżeniu pensji samorządowcom to pokłosie afery z przyznaniem ministrom rządu wielotysięcznych premii. Wówczas to Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział, że pensje zostaną obniżone i parlamentarzystom i samorządowcom.

Komitet Stały Rady Ministrów ma zająć się projektem w piątek 11 maja. 

2018-05-11 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2018-05-11 09:14 PiS szkodnik

pora wyrzucić PiS =PZPR z kraju na Białoruś szable w dłoń !

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»