Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Projekt ustawy obniżający pensje parlamentarzystów już gotowy

Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu (8-11 maja) posłowie mają się zająć projektem nowelizacji zmniejszającym pensje parlamentarzystów. Projekt nowelizacji zmniejszający pensje samorządowców jeszcze nie powstał, ale prace nad nim trwają.

Stanisław Terlecki, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział dziennikarzom w Sejmie, że projekt dotyczący „zmniejszenia limitów dla samorządowców” jest w przygotowaniu i być może będzie gotowy na najbliższe posiedzenie Sejmu w maju.

Tymczasem PiS złożyło w Sejmie projekt obniżający pensje parlamentarzystom. W uzasadnieniu projektu można przeczytać m.in., że „projekt ustawy zakłada obniżenie uposażenia posła i senatora o 20 proc., zakładając, że wynagrodzenie będzie wynosiło 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu, ustalonego na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat”.

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora do pobrania z naszej strony (link)

2018-04-18 12:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»