Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Co uradziły rady seniorów z całej Polski na wyjątkowym spotkaniu w Krakowie

Działacze senioralni z całego kraju spotkali się w Krakowie na II Ogólnopolskim Kongresie Rad Seniorów. Dyskutowali o pracy gminnych rad seniorów, problemach, z którymi borykają się one na co dzień, a także o osiągnięciach i dobrych praktykach.


Tematem przewodnim II Kongresu była powszechność gminnych rad seniorów i to, jaką rolę mogą one odegrać w pracy na rzecz większego upodmiotowienia ludzi starszych i włączenia ich w życie obywatelskie kraju. Obrady poświęcono najważniejszym sprawom i problemom osób starszych – ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia, aktywności fizycznej i społecznej starszego pokolenia.

Organizatorem wydarzenia było Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów, które zostało powołane w Krakowie w 2015 roku, z inicjatywy Rady Krakowskich Seniorów.

Organizacja stawia sobie następujące cele: upowszechnianie demokratycznego wyłaniania rad seniorów, wpływ na ustawodawstwo parlamentarne w sprawach seniorów, podniesienie rangi rad seniorów, wpływ na poziomie każdej gminy na zakres obowiązków i uprawnień rad seniorów, likwidacja barier i utrudnień w pracy rad seniorów. W 2016 r. odbył się w Krakowie I Kongres Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów.

Źródło: http://krakow.pl

2018-03-12 10:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 marca, Kraśnik, Krajowa konferencja naukowa "Bezpieczeństwo społeczności lokalnych jako element bezpieczeństwa państwa"

26 marca, Sośnicowice (k. Gliwic),Szkolenie pt: „Wybrane aspekty uprawnień straży gminnych z zakresu prawa o ruchu drogowym”,http://www.krksmg.pl

27 marca, Gliwice, Konferencja „Dronem w smog”, http://www.krksmg.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»