Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Świet(l)ny pomysł samorządów na uczczenie stu lat niepodległości

Jubileusz odzyskania niepodległości celebrować można na wiele różnych sposobów. Oprócz tradycyjnych flag, pikników, kotylionów, pojawiają się nowe pomysły, jak na przykład efektowne świetlne instalacje, dzięki którym każda miejska przestrzeń może zyskać niepodległościowe akcenty.

Całoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości sprawiły, że miasta i gminy prześcigają się w kreowaniu wydarzeń, najlepszych i najefektowniejszych sposobów celebracji ważnego dla Polaków święta. Jednym z pierwszym miast w Polsce, które rozpoczęło obchody jubileuszu jest Łódź. Na początku stycznia szpalery młodych drzew na Piotrkowskiej – najbardziej reprezentacyjnej łódzkiej ulicy – po jednej stronie rozbłysły białym, a po drugiej czerwonym światłem.

– Dyskretne i eleganckie iluminacje w barwach flagi włączane są codziennie o zmroku i do końca roku będą przypominać łodzianom i odwiedzającym miasto turystom o jubileuszu. Już mamy sygnały, że symboliczna świetlna oprawa, która uzupełnia program patriotycznych wydarzeń organizowanych w Łodzi, podoba się mieszkańcom – mówi Piotr Kurzawa, menadżer ulicy Piotrkowskiej.

Ciekawe świetlne rozwiązania towarzyszyły już narodowym świętom w różnych częściach kraju. Projekcje w postaci biało-czerwonej flagi sprawdziły się między innymi na budynku Urzędu Miasta w Sosnowcu. Z kolei w Zamościu, który w tym roku po raz drugi zyskał tytuł Świetlnej Stolicy Polski, na elewacji miejskiego ratusza barwy narodowe pojawiały się już podczas obchodów święta 11 listopada czy świąt majowych.

– Pokazy świetlne w miejskiej przestrzeni w efektowny sposób podkreślają uroczystą atmosferę i wprowadzają patriotyczny nastrój. Są też elementem promocji miasta i sposobem na obecność w mediach społecznościowych – mówi Marek Gajewski, rzecznik prasowy prezydenta Zamościa.

Wieczorne projekcje nie tylko nadają architekturze nowy blask i zachwycają mieszkańców, ale też stają się dodatkową atrakcją turystyczną, przyciągającą zwiedzających. Spektrum dostępnych rozwiązań jest szerokie: od eleganckich ledowych przywieszek, wstęg i kokard, wolnostojących podświetlanych kotylionów i napisów z datą 1918-2018), po foto-ramy z sylwetkami postaci ważnych w dziejach historii Polski czy biało-czerwone świetliste bramy. W zależności od cech i funkcji konkretnej przestrzeni świetlne dekoracje mogą intrygować i nadawać miejscu jedynie dyskretne biało-czerwone akcenty, albo dzięki zdecydowanej formie i jasnej symbolice zdecydowanie ożywiać miejsce i budować uroczystą, patriotyczną atmosferę podczas głównych obchodów jubileuszu. 

Źródło: www.multidekor.pl

2018-03-08 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 marca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/web/

27-28 marca, Warszawa, Forum Finansowania Agrobiznesu, https://pisb.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»