Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Walka z pozimowymi roztopami w gminach i miastach może być prostsza

W okresie wczesnowiosennym, szczególnie w polskim klimacie mamy do czynienia z różnego rodzaju opadami atmosferycznymi. Często przyczyniają się one do podwyższenia poziomu wody, czy to w rzekach, stawach, czy w oczkach wodnych, przekraczając dopuszczalne normy. Już teraz warto wyposażyć się w pompy, które będą pomocne w tym trudnym okresie.


Najskuteczniejszą metodą walki z pozimowymi roztopami jest zastosowanie pomp. Wszędzie tam, gdzie gromadzi się woda, konieczne może być jej usunięcie lub oczyszczenie. Dotyczy to zbiorników takich jak: studnia, basen, oczko wodne, czy wykopy budowlane. W Polsce, gdzie mamy do czynienia z klimatem umiarkowanym należy brać pod uwagę możliwość występowania obfitych i gwałtownych opadów deszczu. To często staje się powodem podtopień i zalań.

W okresie pozimowych roztopów i wczesnowiosennych intensywnych opadów niezbędnikiem w naszym wyposażeniu powinna być pompa do brudnej wody.

GARDENA Classic pompa do brudnej wody 7000/D to urządzenie do opróżniania ogrodowej sadzawki, czy też usuwania deszczówki z wykopu budowlanego. Pompa jest w stanie przepompować 7000 litrów w ciągu godziny o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 25 mm.

- W miejscu pracy pompy do brudnej wody nie mogą występować ujemne temperatury, ponieważ lód, który osadziłby się w pompie, spowoduje jej zniszczenie. Sama pompa powinna być przechowywana w dodatniej temperaturze. Pompa do brudnej wody nie nadaje się do pompowania wody pitnej oraz mediów powodujących korozję i będących żrącymi, palnymi lub wybuchowymi - mówi ekspert marki GARDENA, Jarosław Soboń.

Dla zapewnienia pełnego komfortu użytkowników oraz ich bezpieczeństwa pompa została wyposażona w wyłącznik pływakowy. Umożliwia on automatyczne włączanie i wyłączanie pompy. Zostanie automatycznie włączona po przekroczeniu określonego poziomu wody. Gdy poziom wody opadnie, pompa zostanie automatycznie wyłączona. W razie potrzeby można także włączyć na stałe ręczny tryb pracy. Jeśli zanieczyszczenia zapchają pompę, można je z łatwością usunąć, otwierając obudowę. Pompa posiada zabezpieczenie przed pracą „na sucho”.

Źródło: materiał prasowy GARDENA

2018-02-27 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 marca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/web/

27-28 marca, Warszawa, Forum Finansowania Agrobiznesu, https://pisb.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»