Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Ukraińcy, Polacy i Norwegowie wspólnie o efektywności energetycznej

Blisko 170 uczestników z Ukrainy, Polski i Norwegii wzięło udział w konferencji, podsumowującej projekt „Polsko-norweska pomoc dla podniesienia efektywności energetycznej na Ukrainie”, która odbyła się w Kijowie.

Celem konferencji było podsumowanie i upowszechnianie dotychczasowych rezultatów projektu.
Podczas dwudniowego spotkania samorządowcy i eksperci z trzech krajów rozmawiali między innymi o prawnym i praktycznym wymiarze projektów z zakresu energoefektywności (EE) w modelu PPP i formule ESCO, prezentując doświadczenia ukraińskie, polskie i norweskie.

Dyrektorzy Ukraińskiego i Polskiego Związku Miast – Oleksandr Slobozhan i Andrzej Porawski wskazali na wartość kontaktów i wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami z Polski i Ukrainy. Reprezentujący Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych Christian Larsen mówił o wsparciu eksperckim, prezentacji doświadczeń, które do projektu wnieśli norwescy specjaliści i przedstawiciele władz lokalnych.
W ciągu dwóch dni zebrani na konferencji samorządowcy wzięli udział w czterech blokach tematycznych.

Celem pierwszej części spotkania Efektywność energetyczna w polityce państwa było przedstawienie polityki państwa oraz systemowych rozwiązań prawnych z zakresu efektywności energetycznej na szczeblu centralnym, stanowiących ramy dla działalności samorządów i organizacji pozarządowych.
Drugi blok tematyczny Efektywność energetyczna w działaniach samorządu – wymiar praktyczny, doświadczenia miał na celu przedstawienie praktycznych możliwości oraz rozwiązań prawnych i finansowych, z których mogą korzystać samorządy planując i realizując działania z zakresu efektywności energetycznej, wsparcia doradczego podmiotów rynkowych i władz publicznych dla samorządów podejmujących te projekty.
Trzeci temat był okazją do prezentacji bezpośrednich efektów projektu - studium wykonalności i modelowej dokumentacji przygotowanej w dla m. Biała Cerkiew, dla realizacji inwestycji energoefektywnych w modelu PPP, w formule ESCO.

Na zakończenie, podczas ostatniego panelu uczestnicy poznali dobre praktyki z zakresu poprawy efektywności energetycznej, w tym w modelu PPP i w formule ESCO na Ukrainie, w Polsce i w Norwegii.
Polscy uczestnicy projektu: Chorzów, Kielce, Kobyłka, Kraśnik, Ostrowiec Świętokrzyski, Płock.

Źródło: www.zmp.poznan.pl

2018-01-29 19:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 stycznia, Warszawa, Konferencja  IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

24 stycznia, Warszawa, „Bezpieczeństwo obiektów i obszarów – monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń”, http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo" http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»