Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Już ponad milion złotych zebrano w ramach Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

W CKK Jordanki w Toruniu już po raz ósmy odbył się Marszałkowski Bal Dobroczynny. Dochód z imprezy trafi do Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, a także polskich misjonarzy niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Indonezji.

Tegoroczna edycja balu zorganizowana została wspólnie z prezydentami Torunia Michałem Zaleskim oraz Włocławka Markiem Wojtkowskim.

Dzięki otwartym sercom darczyńców oraz uczestników poprzednich edycji Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego zebraliśmy już ponad milion złotych na rzecz niepełnosprawnych, chorych i potrzebujących z regionu. W tym roku po raz pierwszy chcielibyśmy pomóc także misjonarzom pracującym w najdalszych zakątkach globu – Zambii i Indonezji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku dochód z balu trafi do podopiecznych dwóch instytucji z regionu, które przeznaczą wsparcie na niezbędne remonty i inwestycje:

- Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie (gmina Osielsko, powiat bydgoski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Placówka udziela schronienia i wsparcia matkom z małoletnimi dziećmi i kobietom w ciąży, które z różnych przyczyn nie mogą pozostać w rodzinie.

- Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu (gmina Aleksandrów Kujawski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, pod opieką którego przebywa 70 osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Część środków trafi także na wsparcie polskich misji niosących pomoc potrzebującym w odległych zakątkach globu:

- sióstr klaretynek, które opiekują się mniejszością chrześcijańską w Indonezji - wsparcie pomoże w zakupie generatora prądu,

- misjonarzy, którzy prowadzą placówkę w odciętej od świata części Zambii - wsparcie pomoże w doposażeniu gabinetu dentystycznego.

Na dochód z balu złożą się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także środki zebrane podczas aukcji wartościowych przedmiotów. W pomoc w organizacji wydarzenia zaangażowały się instytucje i firmy z regionu oraz samorządowcy i znane osobistości, które przekazały w sumie 180 wartościowych przedmiotów na balową aukcję charytatywną. Wśród tegorocznych darczyńców byli między innymi David Lynch, który przekazał deskorolkę z podpisami członków ekipy filmowej Twin Peaks; Maryla Rodowicz, która podarowała jeden ze swoich kapeluszy; Krystyna Szalewska, której prace cieszą się dużą popularnością wśród uczestników licytacji oraz regionalne media.

Podobnie jak przed rokiem, Marszałkowski Bal Dobroczynny odbył się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Udział w wydarzeniu wzięło około 350 osób. Oprawę artystyczną zapewnili Eljazz Big Band, Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis oraz Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Gwiazdami wieczoru byli Hanna Śleszyńska i Krzysztof Respondek, wystąpiła także Capella Bydgostiensis oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”.

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

2018-01-25 07:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

23-25 października, Poznań, POL-ECO SYSTEM 2018 - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska, https://polecosystem.pl

25-26 października, Rzeszów, VIII Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, http://www.podkarpackie.org.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»