Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Marek Olszewski: Czeka nas niepewność w kwestii skutków zmian w prawie

Marek Olszewski, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP przestrzega, że w 2018 roku czeka samorządy niepewność w kwestii skutków zmian w prawie, m.in. wodnym, budowlanym czy zagospodarowaniu przestrzennym.

"W 2018 roku przede wszystkim czekają nas wybory samorządowe, które jednak pewnie sporo zmienią. Mam nadzieję, że zostaną one sprawie przeprowadzone i myślę, że wszystkim zależy na tym, aby były przejrzyste i wiarygodne. To temat, który jest w kręgu zainteresowania wszystkich samorządowców.

Pomijając politykę. W tym roku czekają nas duże wyzwania związane z wykorzystaniem środków unijnych, w co zostaną zaangażowane wszystkie samorządy od wojewódzkich, przez powiaty, ale najwięcej pracy czeka gminy. To oczywiście spowoduje spore ożywienie inwestycyjne, które – wbrew pozorom - wcale nie jest związane z wyborami, ale z kalendarzem wydawania środków zewnętrznych.

2018 to również drugi rok wprowadzania nowego ustroju szkolnego. Trzeba rozwiązać kwestie pogłębiającego się problemu z bazą dla szkół podstawowych i braku pracy dla niektórych nauczycieli, a z drugiej strony także zwiększenia zakresu opieki przedszkolnej.

Niepewność dotyczy skutków zmian w prawie, m.in. wodnym, budowlanym czy zagospodarowaniu przestrzennym.

Dla Związku Gmin Wiejskich RP bardzo ważne są zatem dobre relacje na poziomie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Przy tak dużych zmianach prawa, z jakimi mamy do czynienia w ostatnich latach, niezbędna jest bowiem wymiana poglądów. Liczymy na to, że strona rządowa zawsze nas wysłucha i weźmie pod uwagę nasze uwagi."

2018-01-04 15:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 stycznia, Warszawa, Konferencja  IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

24 stycznia, Warszawa, „Bezpieczeństwo obiektów i obszarów – monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń”, http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo" http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»