Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Od stycznia 2018 roku będziemy mieli w Polsce nowe najmniejsze miasto

Od 1 stycznia 2018 roku status miasta zyska siedem miejscowości, w tym licząca 3 tysiące mieszkańców Wiślica. Zmiany będą dotyczyć również granic miast.

 

Trzy z nowych miast zlokalizowane są w województwie świętokrzyskim: Łagów, Radoszyce i właśnie Wiślica (wszystkie są siedzibami gmin).

Poza nimi na liście miast znajdą się: Józefów nad Wisłą (woj. lubelskie), Otyń (woj. lubuskie), Sanniki (woj. mazowieckie) oraz Tułowice (woj. opolskie). Łagów, Radoszyce, Wiślica i Józefów nad Wisłą posiadały prawa miejskie i utraciły je w II połowie XIX wieku. Otyń posiadał prawa miejskie w latach 1329–1945, pod nazwą Deutsch Wartenberg.

Drugą część noworocznych zmian na mapie administracyjnej stanowią przesunięcia granic między gminami (miastami). Największą w tym roku jest rozszerzenie miasta-powiatu Ostrołęka o część Nowej Wsi Wschodniej, Goworek oraz Ław, w sumie o ok. 500 ha.

Powiększy się również Konin. W granicach miasta znajdzie się obszar, na którym znajduje się oczyszczalnia ścieków służąca mieszkańcom tego miasta.

O prawie 20 kilometrów kwadratowych powierzchni powiększy się Otmuchów. Granice zmieni również Jarocin.

Źródło: www.urbnews.pl

2017-12-29 15:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

24-26 stycznia, Kraków, Konferencja „Odpowiedzialność za gromadzenie i wydatkowanie środków publicznych”, http://student.law.uj.edu.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»