Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Czystsze powietrze dzięki inwestycjom w Odnawialne Źródła Energii

Dzięki inwestycjom w Odnawialne Źródła Energii w czterech mazowieckich gminach: Stoczek (powiat węgrowski), Strachówka i Jadów (powiat wołomiński) oraz Długosiodło (powiat wyszkowski) mieszkańcy będą oddychać czystszym powietrzem.

 

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Stoczek Mieczysław Wójcik. Dzięki funduszom UE do końca przyszłego roku w gminach Stoczek, Strachówka, Długosiodło i Jadów  wykonane zostaną instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt ten otrzyma blisko 9,9 mln zł z RPO WM 2014–2020.

– Inwestowanie w odnawialne źródła energii przynosi podwójne korzyści. Pozwala zmniejszyć koszty utrzymania w gospodarstwach domowych i przyczynia się do poprawy stanu środowiska. Wspólny wysiłek, jaki podejmują cztery gminy przyniesie korzyści nie tylko mieszkańcom, ale pomoże również promować rozwiązania proekologiczne – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Gminy biorące udział w projekcie zmagają się z niską emisją i ponadnormatywnymi stężeniami substancji szkodliwych. Ma to związek przede wszystkim ze stosowanymi do tej pory w okresie grzewczym surowcami energetycznymi. Pomóc ma realizacja projektu. W gminach zainstalowanych będzie łącznie 931 instalacji OZE, w tym 359 fotowoltaicznych oraz 572 pompy ciepła. Umożliwi to mieszkańcom korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Ponadto 8 instalacji fotowoltaicznych pojawi się w budynkach użyteczności publicznej. Co istotne – inwestycja przyczyni się również do obniżenia wydatków związanych ze zużyciem energii elektrycznej i cieplnej. Wpłynie też na poprawę jakości powietrza.

Źródło: www.mazovia.pl

2017-12-28 14:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wybory samorządowe - aktualności

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

23-25 października, Poznań, POL-ECO SYSTEM 2018 - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska, https://polecosystem.pl

25-26 października, Rzeszów, VIII Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, http://www.podkarpackie.org.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»