Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Warszawski samorząd inwestuje w zdrowie przedszkolaków

Oczyszczacze powietrza pojawią się we wszystkich miejskich przedszkolach. Miasto przeznaczy na ich zakup prawie 4 mln zł.

Warszawa od 11 lat prowadzi działania w celu poprawy jakości powietrza. Równolegle do prowadzonych przez miasto projektów długofalowych – takich jak budowa metra, wymiana taboru komunikacji miejskiej na niskoemisyjny czy udzielanie dotacji na wymianę pieców węglowych – stolica poszukuje nowych rozwiązań w zakresie ochrony przed zanieczyszczeniami dla grup szczególnie na nie narażonych.

Do takich osób należą m.in. małe dzieci, które są bardziej podatne na choroby układu oddechowego. Do samorządowych żłobków i przedszkoli uczęszcza łącznie ponad 55 tys. młodych warszawiaków. Większą część dnia w miesiącach zimowych, spędzają w budynkach. Pomimo rezygnacji z aktywności na dworze w dniach, w których zanieczyszczenia powietrza osiągają wysokie poziomy, dzieci nadal są narażone na zanieczyszczenia, które przedostają się do budynków. 

W związku z powyższym miasto postanowiło wyposażyć wszystkie miejskie przedszkola w oczyszczacze powietrza. Oczyszczacze zostaną zamontowane we wszystkich salach, gdzie prowadzone są stałe zajęcia z dziećmi.

Mimo, że jakość powietrza w naszym mieście z roku na rok poprawia się, to wciąż nie jest ono idealne. Wprowadzone w grudniu 2015 roku alerty o zanieczyszczeniu powietrza docierają do placówek przedszkolnych. To właśnie zdrowie najmłodszych warszawiaków jest szczególnie narażone nawet przy nieznacznych stężeniach niebezpiecznych substancji. Ogłoszenie alertu oznacza, że dzieci w przedszkolu pozostają w budynkach, chcemy być wówczas absolutnie pewni, że pomieszczenia, w których przebywają mają najlepsze z możliwych warunków do prowadzenia zajęć – mówił Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Specyfikacja techniczna oczyszczaczy powinna przewidywać filtrację powietrza w pomieszczeniach, gdzie przebywa 25 osób. Przekazane środki posłużą warszawskim dzielnicom także do zakupu filtrów i akcesoriów niezbędnych w eksploatacji urządzeń.

Źródło: www.um.warszawa.pl
Fot. R. Motyl/UM Warszawa

2017-12-15 07:56:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP, https://zwrp.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»