Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Włoska Bolonia nowym partnerem Poznania

Poznań ma nowe, piętnaste, miasto partnerskie - Miasto Metropolitalne Bolonia. Współpracę zainaugurowało oficjalne spotkanie zastępcy prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego z dyrektorem Gabinetu Miasta Bolonia - Giuseppem De Biasi.

Przed miesiącem poznańscy radni zagłosowali za nawiązaniem formalnej współpracy ze społecznością włoskiego Miasta Metropolitalnego Bolonia. We wtorek 5 grudnia w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyło się spotkanie inicjujące partnerską współpracę.

- Mam przyjemność ogłosić, że od dzisiaj Poznań i Bolonia stają się miastami partnerskimi. Dobre relacje z zagranicznym miastem niosą ze sobą wiele możliwości i szans dla naszego samorządu, instytucji i przede wszystkim dla mieszkańców. Jestem przekonany, że wymiana doświadczeń i wiedzy przynosi korzyści obu współpracującym stronom. Dzięki takim kontaktom stolica Wielkopolski pięknieje i staje się miastem, w którym warto żyć - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Bolonia od kilku lat współdziała z Poznaniem w zakresie projektów europejskich, poświęconych zagadnieniom zrównoważonego rozwoju miast. Z partnerami w regionie Emilii-Romanii i jego stolicy - Bolonii - współpracuje także kilka poznańskich uczelni oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Partnerstwo Poznania i Bolonii ma służyć wzajemnej wymianie doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk oraz realizacji projektów w zakresie gospodarki, innowacyjności, zarządzania miastem, turystyki i sportu, kultury, nauki i oświaty, a także polityki społecznej, ochrony środowiska i energii. Obie strony są zainteresowane współpracą szczególnie w takich dziedzinach jak nowoczesna, innowacyjna gospodarka, tworzenie międzynarodowych sieci wiedzy, budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Ważne są również poprawa jakości przestrzeni publicznej, logistyka miejska i towarowa, gospodarka komunalna i ochrona środowiska oraz funkcjonowanie miasta metropolitalnego.

Wśród obszarów przyszłej współpracy między Miastem Metropolitalnym Bolonia a Poznaniem, szczególną uwagę zwraca możliwość wymiany wiedzy i praktyk w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i rewitalizacji. Bolonia, tak jak Poznań, przykłada dużą wagę do aktywnego uczestnictwa mieszkańców i lokalnych organizacji w procesie rewitalizacji. Oba miasta dążą do polepszenia stanu architektury, poziomu bezpieczeństwa, ożywienia gospodarczego czy kulturalnego.

Źródło: www.poznan.pl

2017-12-07 08:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 marca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/web/

27-28 marca, Warszawa, Forum Finansowania Agrobiznesu, https://pisb.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»