Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


267 milionów złotych na modernizacje sieci wodociągowej w Lublinie

Na wartość ponad 267 mln zł wykonana zostanie rozbudowana i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie w ramach III etapu tego projektu.


Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie podpisało umowę o dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie – etap III” z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

– Nie ma wielu miast w Polsce, które tak skutecznie realizują strategię inwestycyjną w zakresie wodociągowo-kanalizacyjnym. Wiele naszych rozwiązań technologicznych to ekstraklasa europejska – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach inwestycji planowane jest m.in. wybudowanie ok. 51 km sieci kanalizacji sanitarnej, wybudowanie ok. 20 km sieci wodociągowej, zmodernizowanie ponad 10 km sieci kanalizacji sanitarnej, zmodernizowanie ok. 1 km sieci wodociągowej, zmodernizowanie Oczyszczalni Ścieków „Hajdów” w zakresie części technologicznej, zarządzania energią, inwestycji sieciowych, czy suszenia osadu. 

– Realizacja projektu przyczyni się do dalszego rozwoju aglomeracji Lublin poprzez zwiększenie dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej, a tym samym aktywizacji inwestycyjnej obszarów, które nie posiadają odpowiedniej infrastruktury. Wyeliminuje to kolejne nieskanalizowane i niezwodociągowane enklawy, a także pozwoli na podłączenie do sieci kanalizacyjnej 3409 osób, a do sieci wodociągowej 754 osoby – powiedział Sławomir Matyjaszczyk, Prezes Zarządu MPWIK Sp. z o.o. w Lublinie.

Środki przyznane będą w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” POIiŚ 2014-2020.

Źródło: www.lublin.eu

2017-12-06 09:53:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-21 lutego, Sosnowiec, INDUSTRYmeeting 2018 - Targi Technologii Przemysłowych, http://www.exposilesia.pl

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»