Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Zaproszenie na Obywatelskie wysłuchanie publiczne

Związek Miast Polskich i Strona Samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Pracownia badań i innowacji społecznych „Stocznia” zapraszają do udziału w Obywatelskim wysłuchaniu publicznym dotyczącym projektowanych zmian w Kodeksie Wyborczym.


Wnioski o przeprowadzenie wysłuchania publicznego w Sejmie zostały odrzucone, dlatego wychodzimy z inicjatywą organizacji Obywatelskiego publicznego wysłuchania w sprawie przepisów wyborczych
- Związek Miast Polskich i Strona Samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Pracownia badań i innowacji społecznych „Stocznia” zapraszają do udziału w Obywatelskim wysłuchaniu publicznym dotyczącym projektu Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Odbędzie się ono w sobotę 9 grudnia 2017 r. w godzinach 10:30- 16.00 w budynku dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Celem organizowanego wysłuchania jest przedstawienie opinii ekspertów, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnych aktywistów oraz innych obywateli i obywatelek na temat projektu ustawy o fundamentalnym znaczeniu - zmieniającej m.in. sposób organizacji wyborów na szczeblu samorządowym, określania granic okręgów wyborczych oraz warunki związane z biernym prawem wyborczym, a także regulującej zasady funkcjonowania organów samorządowych na różnych szczeblach i sposoby udziału mieszkańców w samorządzie.

Konsekwencje tych zmian nie były, jak dotąd, przedmiotem szerokiej debaty publicznej. Nie umożliwiono zaprezentowania stanowisk i opinii na temat projektowanych zmian przedstawicielom samorządów lokalnych, ruchów miejskich, organizacji pozarządowych zajmujących się tematem partycypacji obywatelskiej oraz środowisk akademickiego, a także po prostu - obywatelom i obywatelkom.

W wysłuchaniu można brać udział jako aktywny uczestnik (zabierający głos) lub jako obserwator (osoba przysłuchująca się wypowiedziom innych). Niezależnie od roli zgłoszenie należy przesłać do czwartku 7 grudnia 2017 r. do godz. 12.00 poprzez stronę www.wysluchanieobywatelskie.pl.

Wszystkie osoby, które zgłoszą swój udział, otrzymają w czwartek 7 grudnia 2017 r. do godz. 22.00, na wskazany przez siebie adres e-mail, informację dotyczącą potwierdzenia udziału.

ZAPRASZAMY!

Więcej na www.miasta.pl i www.wysluchanieobywatelskie.pl

2017-12-04 12:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-21 lutego, Sosnowiec, INDUSTRYmeeting 2018 - Targi Technologii Przemysłowych, http://www.exposilesia.pl

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»