Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


JST alarmują o nie uwzględnianiu wszystkich strat po nawałnicach

W ocenie urzędników z Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego wśród niedoszacowanych strat znalazły się straty dotyczące lasów, straty bezpośrednie w rolnictwie i infrastrukturze. Nie uwzględniono też wszystkich kosztów akcji ratowniczej.

W spotkaniu, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Chojnicach uczestniczyli m.in. starosta chojnicki Stanisław Skaja, wicestarosta Marek Szczepański, wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, a także burmistrzowie: Jolanta Fierek (Czersk), Arseniusz Finster (Chojnice) i Witold Ossowski (Brusy).

Na niedostateczną pomoc po nawałnicy ze strony rządu i wojewody pomorskiego obok przedstawicieli urzędu marszałkowskiego skarżyli się uczestniczący w spotkaniu samorządowcy.

– Nasi strażacy-ochotnicy biorący udział w akcji ratowniczej wyczerpali swoje, i tak niezbyt wielkie, zasoby sprzętowe. Mieliśmy dostać nowy wóz bojowy. Ten wóz do dziś nie dotarł do jednostki. Na szczęście, dzięki życzliwości innych samorządów dostaliśmy trzy samochody strażackie – wyliczała Jolanta Fierek, burmistrz Czerska.

Burmistrz Brus zwrócił uwagę na to, że obecnie trwa wielka akcja związana z wywozem drewna. W związku z tym coraz więcej dróg jest niszczonych, rozjeżdżanych przez ciężki sprzęt. W niektórych miejscach koleiny mają po kilkadziesiąt centymetrów głębokości. To też są długofalowe straty związane z nawałnicą, bo to trzeba będzie naprawić, natomiast komisje wojewody brały pod uwagę tylko stan dróg tuż po nawałnicy

Samorządowcy zgodnie przyznawali, że pomoc ze strony rządu i wojewody pomorskiego wciąż jest niewystarczająca. I, mimo wielu deklaracji, nie dociera do wszystkich poszkodowanych.

Źródło: www.pomorskie.eu

2017-11-22 10:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»