Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Kolejne mazowieckie gminy stawiają na odnawialne źródła energii

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej już od początku 2019 roku mieszkańcy gmin Nasielsk, Leoncin i Winnica skorzystają z odnawialnych źródeł energii.

W ramach projektu na czterech budynkach użyteczności publicznej, czyli Urzędzie Miejskim w Nasielsku, Przedszkolu Miejskim i Żłobku w Nasielsku, Urzędzie Gminy w Leoncinie oraz budynku dawnej policji w Leoncinie przy Placu Kobendzy 4 będą zamontowane instalacje do uzyskiwania energii z OZE. Poza tym beneficjent przewiduje zakup i montaż 150 instalacji u mieszkańców gmin Nasielsk, Leoncin i Winnica, w tym 120 kolektorów słonecznych, 16 pomp ciepła oraz 14 kotłów na biomasę.

Realizacja projektu przyczyni się przede wszystkim do obniżenia wydatków związanych ze zużyciem energii elektrycznej i cieplnej. Wpłynie też na obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Niższe rachunki oznaczają więc również czystsze powietrze.

Całkowity koszt zadania w gminach powiatu nowodworskiego to prawie 2,6 mln zł. Na jego realizację, zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, inwestor otrzyma ponad 2 mln zł wsparcia w ramach RPO WM 2014–2020.

Źródło: www.mazovia.pl

2017-11-16 08:41:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»