Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Lubuskie samorządy stają w obronie dobrego imienia JST

Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego w przyjętym stanowisku krytycznie odniosło się wypowiedzi Bożeny Pierzgalskiej, rzecznik rrasowej Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność”, którą wyraziła w programie „Poranny Gość Radia Zachód”.

Przedmiotem omawianej audycji była problematyka wdrażania reformy szkolnictwa
w 2017 r. W jej trakcie na pytanie redaktora prowadzącego Bożena Pierzgalska stwierdziła: „No to jak zwykle, no jak zwykle, znalazło się paru cwaniaków, którzy uważali, że przy okazji reformy wyłudzą, wyciągną pieniądze na te remonty, które robili codziennie, które robili co roku, że przy okazji coś tam skręcą. Natomiast, tam gdzie tylko przyjęto do wiadomości, że będzie wsparcie przy, no organizacji roku szkolnego dla tych dzieci wchodzących w nowy system, to tak naprawdę problemu nie było”.

Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego w przyjętym stanowisku wysoce krytycznie ocenia zacytowaną wypowiedź, jako naruszającą dobre imię jednostek samorządu terytorialnego oraz organów nimi zarządzających. Zrzeszenie podkreśla, że nie odbiera nikomu prawa do wyrażania własnych poglądów oraz szanuje prawo do debaty na tematy ważne dla prawidłowego funkcjonowania zarówno gmin, jak i szkół je prowadzących, ale nie akceptuje używania przy tym języka zniesławiającego i znieważającego uczestników takiej debaty.

W stanowisku możemy przeczytać: „Uczynienie przez Panią Bożenę Pierzgalską zarzutu, że organy wykonawcze gmin usiłują przeprowadzać już wcześniej planowane remonty budynków szkolnych za środki pochodzące z budżetu państwa, pod pretekstem wdrożenia reformy systemu oświaty, stanowi nieuprawniony osąd, a użycie przy tym określenia „cwaniak” względem wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i wyrażenia „wyłudzenie”, ”coś tam skręcą” sugerujące że ww. osoby dopuszczają się tym samym czynów niegodnych czy wręcz niedozwolonych, stanowi naruszenie ich dobrego imienia”.

W związku z powyższym Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego apeluje do wszystkich uczestników debaty publicznej, w tym do Pani Bożeny Pierzgalskiej, o zachowanie wysokich standardów jej prowadzenia, w tym o umiar w formułowaniu ewentualnej wzajemnej krytyki, albowiem tylko taka forma komunikacji może przyczynić się do poprawy edukacji i funkcjonowania systemu oświaty.

Źródło: Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego

2017-11-16 08:39:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wybory samorządowe - aktualności

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

23-25 października, Poznań, POL-ECO SYSTEM 2018 - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska, https://polecosystem.pl

25-26 października, Rzeszów, VIII Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, http://www.podkarpackie.org.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»