Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Mieszkańcy i turyści Mazowsza przesiadają się na rowery

Już ponad 5 milionów razy mieszkańcy Warszawy i turyści wypożyczyli w tym roku rowery Veturilo. To średnio ponad 1000 wypożyczeń w przeliczeniu na jeden rower.

Najwięcej wypożyczeń w tym roku było w czerwcu. Użytkownicy skorzystali z rowerów 868 tysięcy razy. Absolutnie rekordowym dniem była jednak sobota, 20 maja. Jednego dnia dokonano wtedy 42 228 wypożyczeń Veturilo. Od sierpnia rekordową popularnością cieszą się rowery elektryczne, które przez dwa i pół miesiąca wypożyczono już niemal 35 tysięcy razy, co oznacza 350 wypożyczeń każdego ze 100 rowerów.

Veturilo to niejedyny system rowerowy na Mazowszu. Za przykładem Warszawy poszedł Konstancin-Jeziorna, który dysponuje systemem całkowicie kompatybilnym z Veturilo. Oznacza to, że konstancińskimi rowerami można swobodnie podróżować po Warszawie i zwracać je na stacjach Veturilo i odwrotnie – rowery Veturilo można oddawać w Konstancinie. Własne systemy Nextbike mają również gmina Michałowice i Grodzisk Mazowiecki, w tym roku testowały je Pruszków i Siedlce.

Źródło: www.nextbike.pl

2017-11-15 07:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

21-23 września, Bielsko-Biała, INSTAL-SYSTEM 2018 - Targi Technik Grzewczych i Zielonych Energii, http://www.targibielskie.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»