Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


W Mińsku Mazowieckim będzie teraz jeszcze bezpieczniej

Do Mińska Mazowieckiego trafi prawie 260 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Umowy o dofinansowanie projektu podpisali Janina Ewa Orzełowska, wicemarszałek woj. mazowieckiego, Elżbieta Lanc, członek zarządu woj. mazowieckiego oraz Marcin Jakubowski, burmistrz Mińska Mazowieckiego.


Dzięki wsparciu unijnemu w Mińsku Mazowieckim powstanie system ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach. Będzie to 9 punktów alarmowych składających się z nowoczesnych syren elektronicznych szczelinowych z urządzeniami do włączania, sterowania, kontroli, monitorowania oraz z centralą alarmową z aplikacjami sterującymi. Będą one połączone z miejską i wojewódzką centralą alarmową.

Dodatkowo zaplanowano doposażenie systemu w urządzenia do monitorowania: stację pogody i detektory do wykrywania skażeń chemicznych i promieniotwórczych. Mieszkańcy będą mieli też okazję uczestniczyć w działaniach promocyjnych i informacyjnych dotyczących zagrożeń, sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych.

Projekt swym zasięgiem obejmie teren gminy miejskiej Mińsk Mazowiecki tj. około 36 tys. mieszkańców.

– Tego typu inicjatywy mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa całego społeczeństwa. Dostęp mieszkańców do informacji podczas klęsk żywiołowych czy niwelowania zagrożeń nie tylko ułatwiają pracę służbom ratowniczym, czy usprawniają ewakuację, ale, w skrajnych przypadkach, mogą ratować życie obywateli – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Źródło: www.mazovia.pl

2017-11-10 05:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

24-26 stycznia, Kraków, Konferencja „Odpowiedzialność za gromadzenie i wydatkowanie środków publicznych”, http://student.law.uj.edu.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»