Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Innowacje w szkołach, czyli nauka przyszłości

Młodzież z trzech szkół gminy Lubicz będzie uczyć się programowania. Najpierw jednak nowe rozwiązania poznają nauczyciele.


Gmina Lubicz bierze udział w projekcie „Let's code it! Teacher hackaton” realizowanym w ramach programu „Erasmus+”. Jego otwarciem był wyjazd sześciu nauczycieli z gminnych szkół do Brukseli. Dołączyli oni do 33 nauczycieli z 11 krajów, aby poszerzać swoją wiedzę o nauczaniu programowania. Grupa miała okazję zobaczyć innowacyjne narzędzia i metody nauczania programowania, m.in. do tworzenia prezentacji, animacji, gier wideo, czy aplikacji dla urządzeń mobilnych, a także z zakresu robotyki.

Celem trwającego dwa lata projektu jest podniesienie jakości pracy szkoły i wdrożenie nowych rozwiązań.
Gminna inauguracja projektu odbyła się 27 października w Lubiczu Dolnym.
- Nasi nauczyciele uczą się nowoczesnych sposobów edukacji uczniów, wymieniając się także doświadczeniami z nauczycielami z innych państw. To dobrze, że osią projektu jest programowanie, ponieważ wiąże się z nim wiele korzyści, np. rozwija logiczne myślenie - mówi Marek Olszewski, wójt Lubicza.

Nauczyciele zaangażowani w „Let's code it! Teacher hackaton” zaprezentowali prezentację z zajęć w Belgii, a także relację z wizyty w brukselskiej Klasie Laboratorium Przyszłości. Goście konferencji - pedagodzy, radni, sołtysi, rodzice - poznawali jednak przede wszystkim projekt w praktyce, wykonując zadania przygotowane przez pedagogów. Teraz programowanie będzie wprowadzane na lekcjach w szkołach biorących udział w Eramsusie, czyli w Lubiczu Dolnym, Złotorii i Młyńcu Pierwszym.

Źródło: UG Lubicz

2017-11-02 08:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP, https://zwrp.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»