Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Spotkanie z mediami świętokrzyskich samorządowców

Roli mediów w procesie kształtowania wspólnot lokalnych, a szczególnie w zachowaniu dziedzictwa kulturowego regionu dotyczyło spotkanie władz Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z dziennikarzami w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

Oprócz przedstawicieli redakcji świętokrzyskich mediów, w spotkaniu uczestniczyli również członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ewelina Bień oraz zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Zdzisław Kobierski.

- Wracamy do tradycji spotkań z dziennikarzami by integrować lokalne redakcje, bo zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w zakresie opinio i kulturotwórczym państwo tworzycie - mówił marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas, rozpoczynając spotkanie i witając przybyłych na nie dziennikarzy. Podsumował on dotychczasowe działania Samorządu Województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020.

Kampanie informacyjne w mediach związane z wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, planowane do realizacji w 2018 roku przedstawił wicedyrektor Departamentu Polityki Regionalnej UMWŚ, Zdzisław Kobierski. Przedstawiał on również projekty, które mają pobudzić rozwój gospodarczy województwa.

Ważnym punktem konferencji była również kwestia dziedzictwa kulturowego regionu i podtrzymywania go poprzez środki unijne.
- Jest bardzo duże poczucie odpowiedzialności za lokalne dziedzictwo i tożsamość wśród mieszkańców naszego regionu i wniosków w konkursach dotyczących tych zagadnień jest bardzo dużo - mówił Adam Jarubas.
Zachowanie owego dziedzictwa na przykładzie Muzeum Wsi Kieleckiej i inwestycji przez nie przeprowadzanych omówił Jakub Czaplarski, kierownik Parku Etnograficznego w Tokarni.

Źródło: www.sejmik.kielce.pl

2017-10-24 07:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

24-26 stycznia, Kraków, Konferencja „Odpowiedzialność za gromadzenie i wydatkowanie środków publicznych”, http://student.law.uj.edu.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»