Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Spotkanie z mediami świętokrzyskich samorządowców

Roli mediów w procesie kształtowania wspólnot lokalnych, a szczególnie w zachowaniu dziedzictwa kulturowego regionu dotyczyło spotkanie władz Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z dziennikarzami w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

Oprócz przedstawicieli redakcji świętokrzyskich mediów, w spotkaniu uczestniczyli również członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ewelina Bień oraz zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Zdzisław Kobierski.

- Wracamy do tradycji spotkań z dziennikarzami by integrować lokalne redakcje, bo zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w zakresie opinio i kulturotwórczym państwo tworzycie - mówił marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas, rozpoczynając spotkanie i witając przybyłych na nie dziennikarzy. Podsumował on dotychczasowe działania Samorządu Województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020.

Kampanie informacyjne w mediach związane z wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, planowane do realizacji w 2018 roku przedstawił wicedyrektor Departamentu Polityki Regionalnej UMWŚ, Zdzisław Kobierski. Przedstawiał on również projekty, które mają pobudzić rozwój gospodarczy województwa.

Ważnym punktem konferencji była również kwestia dziedzictwa kulturowego regionu i podtrzymywania go poprzez środki unijne.
- Jest bardzo duże poczucie odpowiedzialności za lokalne dziedzictwo i tożsamość wśród mieszkańców naszego regionu i wniosków w konkursach dotyczących tych zagadnień jest bardzo dużo - mówił Adam Jarubas.
Zachowanie owego dziedzictwa na przykładzie Muzeum Wsi Kieleckiej i inwestycji przez nie przeprowadzanych omówił Jakub Czaplarski, kierownik Parku Etnograficznego w Tokarni.

Źródło: www.sejmik.kielce.pl

2017-10-24 07:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

21-23 września, Bielsko-Biała, INSTAL-SYSTEM 2018 - Targi Technik Grzewczych i Zielonych Energii, http://www.targibielskie.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»