Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


CBA w inowrocławskim ratuszu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do kolejnego magistratu. Tym razem kontrolą objęto urząd w Inowrocławiu. Zdaniem samorządowców to element walki politycznej związany ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.


Jak podaje PAP kontrola prowadzona przez CBA trwa w urzędzie od 11 października. Dotychczasowe ustalenia kontroli wskazały na możliwość popełnienia przestępstwa. Na jej podstawie CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie fikcyjnych faktur i wypłacanych na ich podstawie pieniędzy z kasy miasta.

Krzysztof Brejza, prezydent Inowrocławia 19 października sam skierował do prokuratury doniesienie  o możliwości popełnienia przestępstwa w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej. Na wniosek prezydenta w Urzędzie Miasta została przeprowadzona kontrola czynności podejmowanych przez naczelnika i pracowników wydziału w zakresie związanym z rozliczaniem wydatków ponoszonych przez wydział. Kontrolerzy wykazali Prezydentowi, że z części dokumentacji wynika, że m. in. mogły być wypłacone pieniądze za usługi, które nigdy nie były wykonane na rzecz Urzędu Miasta. Problem może dotyczyć kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Prezydent nie przesądza o niczyjej winie, chce mieć pewność, że to co się dzieje w Urzędzie jest transparentne, przejrzyste i zgodne z prawem i takich standardów wymaga od wszystkich urzędników bez względu na ich pozycję w Urzędzie ożemy przeczytać na stronie internetowej inowrocłąwskiego urzędu.

– Na każdym etapie tego postępowania będziemy na bieżąco Państwa informować o ewentualnych kolejnych ustaleniach, bo jest to niewątpliwie w interesie miasta oraz moim osobistym – stwierdził prezydent Ryszard Brejza.

Źródło: UM Inowrocław/PAP

2017-10-20 11:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21 marca, Warszawa, Konferencja „Miasta Zrównoważone”, http://greenwarsawconferences.org.pl

21-23 marca, Nadarzyn, Warsaw Bus 2018 - Targi Publicznego Transportu Zbiorowego,http://warsawbusexpo.eu

22 marca, Warszawa, SPORTBIZ EXPO 2018, http://www.sportbizforum.com/pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»