Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Nowy, bezpieczny wjazd do Władysławowa

Kolejne drogowe inwestycje we Władysławowie. Jeszcze w tym roku kosztem 3,5 mln złotych przebudowana zostanie ulica Żwirowa. Betonowe płyty zastąpi asfaltowa nawierzchnia, pojawią się chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi i oświetlenie. Dzięki inwestycji znacząco poprawi się jakość dojazdu do centrum od strony zachodniej granicy miasta.

Ulica Żwirowa we Władysławowie tak mieszkańcom, jak i turystom, kierującym się z Drogi Chłapowskiej w stronę centrum Władysławowa i zachodniej części gminy, od lat kojarzy się z wertepami oraz prawdziwym testem dla zawieszenia pojazdów. Wszystko przez ułożone w tym miejscu kilkadziesiąt lat temu płyty drogowe, które od dekad czekały na wymianę. Przebudowa ma tym większe znaczenie, że Żwirowa to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg na terenie gminy Władysławowo. – Jestem bardzo zadowolony, że we współpracy z powiatem puckim i przy wsparciu rządowych środków, zaczynamy realizację tej niezwykle strategicznej inwestycji. O komunikacyjnym znaczeniu ul. Żwirowej, szczególnie podczas wakacji, nikogo nie trzeba przekonywać. Ta trasa od lat wymagała kompleksowej modernizacji, której w końcu dokonujemy – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Zadanie obejmuje budowę nawierzchni asfaltowej na ulicy Żwirowej o łącznej długości ponad 850 metrów, w tym także dwóch wyniesionych skrzyżowań z kostki betonowej na wysokości ul. Sucharskiego i ul. Wyzwolenia. Ponadto, wykonane zostaną ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe o długości blisko 1 km oraz oświetlenie typu LED. Przebudowane zostaną również istniejące zjazdy, powstanie 20 nowych miejsc parkingowych,  a na całej długości ulicy odwodnienie. Zakres robót budowlanych przewiduje także realizację nowego odcinka magistrali wodociągowej. Prace mają potrwać do końca grudnia tego roku.

Inwestycja możliwa jest dzięki współpracy Gminy Władysławowo i Powiatu Puckiego, a także środkom rządowym, pozyskanym z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Łączna jej wartość to ponad 3,5 miliona złotych.

Jednocześnie warto przypomnieć, że wiosną tego roku kosztem ponad 2,8 mln złotych przebudowane zostało już skrzyżowanie ul. Żwirowej i Drogi Chłapowskiej, które zostało zastąpione rondem. Modernizacja ul. Żwirowej jest zatem kolejnym etapem  poprawy jakości dróg na terenie Gminy. Trwa także budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa ulicy Hryniewieckiego w leżącej bezpośrednio przy plaży dzielnicy Hallerowo. Koszt mającej zakończyć się w kwietniu 2018 roku inwestycji wynosi 6,5 mln złotych.

Źródło: Urząd Gminy Władysławowo

2017-10-12 08:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19-20 czerwca, Poznań, XXXII Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, http://www.zgwrp.pl

25-26 czerwca, Gdynia, Forum Gospodarcze Wizja Rozwoju, http://wizjarozwoju.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»