Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Paweł Silbert Bezbłędnym Prezydentem

Prezydent Jaworzna najlepiej wśród samorządowców napisał tekst Ogólnopolskiego Dyktanda.

Udział w Ogólnopolskim Dyktandzie wzięło udział dziewięciu prezydentów miast na prawach powiatu.
Paweł Silbert przyznaje, że przed dyktandem poświęcił trochę czasu na odświeżenie sobie zasad ortografii i interpunkcji. W celu przypomnienia sobie pisowni tych zwrotów, co do których ma zwykle wątpliwości zapoznał się z najnowszym słownikiem.

– Dyktando było bardzo trudne. „Kulinarny” dialog miał sporo zwrotów obcojęzycznych, był również pełen pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych. Mam świadomość, że popełniłem kilka błędów, między innymi w słowie „rachatłukum” i „dell'arte”, ale szczęśliwie nie było ich zbyt wiele i dyktando napisałem lepiej niż pozostali prezydenci – mówi Paweł Silbert.

Laureat obok tytułu otrzymał grafikę autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Napisanie najlepszego dyktanda bardzo ucieszyło prezydenta Jaworzna.

– Wygrana była dla mnie niespodzianką i sprawiła mi ogromną radość. Otrzymałem mnóstwo gratulacji od znajomych, od mieszkańców Jaworzna i od osób spoza niego. Cieszę się, że idea Dyktanda cieszy się takim zainteresowaniem, a moja wygrana pokazała również jego promocyjną dla naszego miasta stronę – mówi Bezbłędny Prezydent. (rp)

2010-01-08 14:39:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»