Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


W Gdyni jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony car-sharing

Prace nad uruchomieniem car-sharingu w Gdyni rozpoczęły się w styczniu tego roku. Ich inicjatorem w regionie została Gdynia, która do współpracy w tym obszarze zaprosiła okoliczne samorządy – Gdańsk, Sopot, Rumię, Redę, Wejherowo i Pruszcz Gdański.

Car-sharing jest odpowiedzią na ciągle zmieniające się potrzeby mieszkańców. Usługa współdzielonego samochodu polega na tym, że samodzielnie korzystamy z samochodu, wypożyczając go do poruszania się na stosunkowo niewielkich dystansach, po mieście. Na użytkowników czeka zawsze nowoczesna flota samochodów hybrydowych lub niskoemisyjnych. Koszty korzystania z tej formy mobilności są niższe, niż cena podróży na tym samym dystansie taksówką.

W ciągu ostatniego roku spotkaliśmy się z wszystkimi firmami mającymi wdrożenia car-sharingu w Polsce, jak również z tymi, które planują dopiero wejście na rynek. Osobiście mam to przekonanie, że usługa car-sharingu byłaby najlepsza, gdyby została wdrożona na tym samym poziomie we wszystkich samorządach naszej aglomeracji. Tak, aby z punktu widzenia użytkownika nie miało znaczenia, w którym miejscu samochód pobiera, a w którym go oddaje – komentuje Bartosz Bartoszewicz.

Koncepcja uruchomienia car-sharingu zakłada w Gdyni takie rozwiązanie, które nie będzie generować kosztów po stronie samorządu. Jego rolą będzie za to wdrożenie rozwiązań, które pozwolą na uprzywilejowanie samochodów współdzielonych. Z doświadczeń miast europejskich, w których wdrożono usługę wynika, że 1 samochód car-sharingowy zastępuje od 4 do 10 samochodów prywatnych. To zatem doskonałe narzędzie do zmniejszenia liczby pojazdów w mieście i faworyzowanie rozwiązań proekologicznych.

Źródło: www.gdynia.pl

2017-08-11 08:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-21 lutego, Sosnowiec, INDUSTRYmeeting 2018 - Targi Technologii Przemysłowych, http://www.exposilesia.pl

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»