Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Ruszył program „Aktywna tablica”

„Aktywna tablica” ma za zadanie wyposażyć i doposażyć szkoły podstawowe
w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Celem jest też rozwijanie  kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).

Co można kupić w ramach Programu? Zestawy składające się z tablicy interaktywnej i projektora ultrakrótkoogniskowego lub też same tablice interaktywne, projektory, głośniki, a także interaktywne monitory dotykowe o przekątnej co najmniej 55 cali. Maksymalne wsparcie finansowe z budżetu państwa to 14 000 złotych i można je uzyskać pod warunkiem, że organ prowadzący szkołę zadeklaruje 20 proc. wkład własny – czyli 3 500 zł.

Trzyletni program rządowy zakłada, że pomoce dydaktyczne trafią do około 15 580 szkół w Polsce i za granicą. W roku 2017 beneficjentami może być 5 582 szkół.

Na program przewidziano 279 mln 428 tys. zł- z czego 224 miliony złotych będzie pochodziło z budżetu państwa.

Szkoła, która ma otrzymać wsparcie musi spełniać określone warunki. Pierwszy
i podstawowy to dostęp do Internetu na poziomie  co najmniej 30 Mb/s. Musi też posiadać co najmniej jeden pakiet urządzeń i oprogramowania przypadających na jedną wnioskowaną tablicę interaktywną lub jeden wnioskowany interaktywny monitor dotykowy. Mowa tu o przenośnym komputerze dla nauczyciela, który jest wyposażony w preinstalowany system operacyjny oraz oprogramowanie biurowe, antywirusowe oraz zabezpieczające przed dostępem do treści niepożądanych. To oprogramowanie może być zainstalowane na szkolnych urządzeniach sieciowych. Zamiast przenośnego komputera dopuszczalne jest też inne urządzenie mobilne, które oferuje takie same funkcje. Konieczne jest posiadanie routera.

Szkoła musi mieć także tyle sal lekcyjnych z dostępem do internetu – przygotowanych do zainstalowania tablic czy monitorów interaktywnych – o ile takich urządzeń wnioskuje.

Kolejny warunek stawiany szkołom to posiadanie co najmniej jednego punktu dostępowego, w którym uczniowie mają możliwość korzystania z dostępu do Internetu w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz w czasie wolnym w dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Szkoły mogą wnioskować o udział w programie do 31 sierpnia 2017 roku, zaś organy prowadzące do województw do 15 września 2017 roku. Wnioski zostaną rozpatrzone do 27 września 2017.

Bliższe informacje na stronach internetowych MEN, a także na www.multimediawszkole.pl/aktywnatablica

Źródło: www.vidis.pl

2017-08-09 07:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»