Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Nowe miasta na mapie Polski

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedzib władz niektórych gmin.

Zgodnie z rozporządzeniem Ostrołęka powiększy się o część terenów należących do gminy Rzekuń. W woj. śląskim powiększy się gmina Ogrodzieniec. Zmiany nastąpią również w woj. wielkopolskim - w gminie Stare Miasto, która powiększy się o część terenów Przydziałki oraz Pawłówek. Zgodnie z rozporządzeniem o część terenu Starego Miasta powiększy się Konin, jednak nastąpi to dopiero od 1 stycznia 2019.

Od 1 stycznia 2018 na mapie Polski pojawi się też osiem nowych miast. Status miasta powróci do Wiślicy (woj. świętokrzyskie) i Józefowa nad Wisłą (woj. lubelskie), prawa miejskie otrzymają ponadto: Otyń (w woj. lubuskim), Chełmiec (w woj. małopolskim), Sanniki (w woj. mazowieckim), Tułowice (w woj. opolskim), Łagów (w woj. świętokrzyskim), Radoszyce (w woj. świętokrzyskim).

Źródło: www.zmp.poznan.pl

2017-08-03 10:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12 grudnia, Warszawa, Szkolenie "Zasady gospodarowania wodami w świetle nowej ustawy - Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017 r.", www.cpi.com.pl

15 grudnia, Warszawa, Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, www.zmp.poznan.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»