Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Piotr Uszok: Rząd pomija uzgodnienia z przedstawicielami władz lokalnych

Coraz częściej przedstawiciele władz lokalnych o prowadzonych pracach legislacyjnych dowiadują się z prasy. Samorządowcy domagają się większej liczby konsultacji.

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej jej współprzewodniczący Piotr Uszok, wyraził niepokój w związku z coraz częstszymi sytuacjami pomijania uzgodnień ze stroną samorządową.
– Dotyczy to często spraw bardzo istotnych, a nawet kluczowych dla samorządu lokalnego – mówił prezydent Katowic.

Jako przykład niech posłuży skierowana na Komitet Stały obszerna nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, przyjęta przez Radę Ministrów modyfikacja wspólnotowych wytycznych dotyczących Transeuropejskiej Sieci Drogowej (TNT), czy finalizowane prace nad Krajową Strategią Rozwoju Regionalnego na lata 2010-2020.

Niedawno pisaliśmy o trwających konsultacjach nad projektem Ministerstwa Gospodarki: ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Samorządowcy są zaskoczeni, m.in. informacjami o planowanym odebraniu im prerogatyw do wydawania pozwoleń na prowadzenie sprzedaży alkoholu.

Trwają też konsultacje dotyczące ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie, która dotyczy niezwykle wrażliwej dziedziny w samorządzie lokalnym, jaką jest gospodarka odpadami. Niepokój mogą wzbudzać zmiany jakie w projekcie chcą wymusić przewoźnicy, Ministerstwo Gospodarki oraz UOKiK. Instytucje te chcą zablokować zmiany prowadzące do zapisania w ustawie publicznej własności odpadów. (ag)

2009-12-28 07:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»