Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

KWRiST: Samorządy nie chcą wozić odpadów

Przedłużający się proces tworzenia założeń do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie wzbudza niepokój samorządowców. – Trwają konsultacje międzyresortowe – odpowiada minister Stanisław Gawłowski.

– Z informacji medialnych wiemy, że minister Michał Boni spotyka się z przedstawicielami branży przewoźników i wysłuchuje ich niedorzecznych argumentów – mówił Andrzej Porawski, sekretarz strony samorządowej.
Lobby przewoźników ma podobno przekonywać ministerstwo, że samorządy chcą wygryźć firmy przewozowe z rynku i same zająć się transportem odpadów.

Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska poinformował, że dotychczasowe pomysły Ministerstwa Środowiska, które były zgodne z postulatami samorządów, zostały zakwestionowane przez Ministerstwo Gospodarki i UOKiK. Ministerstwo szuka więc sposobu na zapewnienie strumienia odpadów instalacjom budowanym przez samorządy bez jednoznacznego zapisu mówiącego o publicznej własności odpadów.

Jedną z propozycji jest możliwość wskazywania przez gminy przedsiębiorcom miejsca transportu odpadów. Takie wskazanie miałoby moc prawa miejscowego i byłoby w pełni obligatoryjne dla każdego przewoźnika.
(ag)


Do życzeń składanych przez samorządowców i członków rządu dołącza się redakcja Forum Samorządowego. Życzymy owocnych i zgodnych posiedzeń komisji.

Posiedzenie KWRiST, 23 grudnia 2009, Warszawa

2009-12-23 08:36:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»