Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Częstochowa nagrodzona wyjątkowym europejskim medalem

Częstochowa otrzymała Honorowy Medal Europejski przyznawany przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. Jeszcze nigdy w 17-letniej historii tego wyróżnienia nie przyznano go miastu.

W Częstochowie doceniono wyjątkową skuteczność w pozyskiwaniu środków na projekty infrastrukturalne z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, na inwestycje w kapitał ludzki z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach krajowych programów operacyjnych oraz Funduszu Spójności. W poprzednich okresach programowania miasto pozyskało około miliarda złotych.

Intensywna promocja Częstochowy pod kątem przyciągania inwestycji, ulokowanie na jej terenie dwóch Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz działania na rzecz rozwijania przedsiębiorczości i profilowania szkolnictwa zawodowego i technicznego na potrzeby lokalnych pracodawców to kolejne z działań, które zostały docenione w kontekście tego wyróżnienia.

Celem Medalu Europejskiego jest promocja laureatów na terenie UE oraz promocja europejskich standardów. Medal będący nagrodą niekomercyjną jest także formą wspierania rodzimej przedsiębiorczości i jakości oraz rekomendacją dla firm czy produktów, wystawioną przez Europejski Komitet Ekonomiczno – Społeczny.

– Politycy, którzy w 2004 roku wprowadzili nasz kraj do Unii Europejskiej stworzyli olbrzymi potencjał dla firm i samorządów dając tym samym impuls rozwojowy. Dziś grzechem byłoby nie korzystać z tych możliwości. Wyróżnienie Komitetu jest szczególnie wartościowe ponieważ samorządność i rozwój regionalny to jedne z filarów rozwoju Unii Europejskiej – podkreśla Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Źródło: UM Częstochowa

2017-06-13 08:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 listopada, Warszawa, ECONSEC Technical Security Forum, www.tech.econsec.pl

29 listopada, Warszawa, Konferencja "Czyste ciepło. Ostatni dzwonek dla małych systemów ciepłowniczych, www.forum-nergii.eu

29-30 listopada, Ostróda, III edycja targów Energy Expo Arena, www.energyexpo.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»