Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Agata Dąmbska komentuje: Murem za Wadimem Tyszkiewiczem

Widać już wyraźnie, że rośnie obawa ekipy rządzącej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Władze centralne, chcąc przybliżyć swoją partię do zwycięstwa, sięgają wręcz po nieuczciwe metody: od wskazania przez Prezydenta RP najkorzystniejszego z punktu widzenia PiS terminu, poprzez manipulację ordynacją, aż po dyskredytowanie przeciwników politycznych.

I tak, po nieudanej próbie stworzenia „metropolii warszawskiej” nie ustaje zapał państwowych organów ścigania w stawianiu zarzutów prezydentom miast. Po oskarżeniach wobec Prezydenta Gdańska (błędy w oświadczeniach majątkowych), Lublina (udział w radzie nadzorczej), Łodzi („wyłudzenie” kredytu – zresztą, postępowanie zostało umorzone), Warszawy (reprywatyzacja) przyszła kolej na Prezydenta Nowej Soli.

Zarzuty wobec Wadima Tyszkiewicza przyjęły postać absurdalną: to grubymi nićmi szyta intryga o rzekomym namawianiu na zorganizowanie przed pięciu laty meczu w sposób niebezpieczny dla mieszkańców własnego miasta... Wówczas ukarany grzywną 5 tys. zł został szef klubu piłkarskiego za błędne podanie liczby kibiców, a obecnie prokuratura grozi Prezydentowi... jedenastoma (sic!) latami więzienia za „przekroczenie uprawnień”. Tego typu postępowanie nie ma charakteru merytorycznego – jego celem jest uderzenie w rozpoznawalną publicznie, cieszącą się zaufaniem mieszkańców (86 proc. głosów w I turze wyborów 2014 r.) osobę Wadima Tyszkiewicza. To on wyprowadził Nową Sól z ponad 40-procentowego bezrobocia, sprowadził inwestorów, ożywił brzeg Odry, pobudził aktywność obywatelską. Ale też śmiało krytykuje rząd...

Czy zatem kolejni Prezydenci Miast (Białegostoku, Poznania, Słupska itd.) mogą spać spokojnie, czy znów do akcji wkroczy prokuratura, CBA, CBŚ? Antoni Słonimski używał sformułowania „tonący brzydko się chwyta”. Do zachowań partii rządzącej pasuje jak ulał.

agat_d@yahoo.com

2017-06-12 08:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-22 kwietnia, Kraków, 46.Krakowskie Targi Budownictwa WIOSNA 2018, www.centrumtargowe.com.pl

24 kwietnia, Warszawa,
konferencja Inteligentne zarządzanie siecią i infrastrukturą IT, http://pirbinstytut.pl

24-25 kwietnia, Sosnowiec, SilesiaKOMUNIKACJA 2018 - Targi Transportu Publicznego, http://www.exposilesia.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»