Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Sopot wyposażony w mobilny komisariat

Na centralnym placu Sopotu przekazano sopockiej policji Mobilne Centrum Monitoringu, potocznie nazywane mobilnym komisariatem. Pojazd został zakupiony ze środków finansowych Policji oraz Urzędu Miasta Sopotu.

To pierwsze tego rodzaju auto na Pomorzu. Samochód typu bus jest duży, przestronny, wyposażony w sprzęt komputerowy, sieć łączności radiowej z dostępem do Internetu i policyjnych baz danych. Będzie w nim mogło pracować równocześnie trzech policjantów.

Auto będzie wykorzystywane w różnych miejscach Sopotu. Stanie tam, gdzie oczekiwać będą tego mieszkańcy, przede wszystkim w rejonie pasa nadmorskiego, okolicach lokali gastronomicznych i rozrywkowych jak również na osiedlach. Policyjne auto będzie również skierowane w miejsca organizowanych dużych imprez o charakterze masowym.

Auto zostało zbudowane na bazie Volkswagena Craftera. Pojazd jest wyposażony w sześć kamer. Wszystkie dysponują 20-krotnym przybliżeniem optycznym. Kamery mogą przesyłać obraz za pomocą Internetu bezpośrednio na stanowisko kierowania do jednostki. Materiał filmowy przesyłany z wszystkich kamer jest zapisywany automatycznie na dyskach twardych rejestratorów, które są w stanie pomieścić ponad 200 godzin materiału ze wszystkich 6 kamer w najlepszej rozdzielczości.

Całością systemu steruje komputer. Jest on serwerem sieci znajdującej się w Mobilnym Centrum Monitoringu. Podłączone są do niego rejestratory, drukarka, skaner, Internet oraz laptopy. Łączność z pojazdem zapewniają radiostacje stacjonarne oraz Internet.

Źródło: KWP Gdańsk

2017-06-07 06:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19-20 czerwca, Poznań, XXXII Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, http://www.zgwrp.pl

25-26 czerwca, Gdynia, Forum Gospodarcze Wizja Rozwoju, http://wizjarozwoju.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»