Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

KWRiST: Konieczna jest współpraca przy ograniczaniu biurokracji

Strona samorządowa Zespołu ds. Infrastruktury KWRiST zażądała przedstawienia do opinii projektu ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Projekt przygotowało Ministerstwo Gospodarki.

Samorządowcy złożyli wniosek o przedstawienie na najbliższym posiedzeniu zespołu ds. Infrastruktury projektu ustawy dotyczącej odbiurokratyzowania działalności gospodarczej. Jako że projekt ten zmienia blisko sto innych ustaw, z których wiele dotyczy samorządu terytorialnego konieczne jest zapoznanie się z nim również na wstępnym etapie.

Projekt Ministerstwa Gospodarki zakłada nowelizację aż 98 ustaw. Spośród nich wiele dotyczy działalności samorządów terytorialnych. Na wstępie autorzy projektu informują, że ich zamierzeniem jest:
  • redukcja reglamentacji,
  • zmniejszenie kar i środków karnych,
  • ułatwienie podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej,
  • zmniejszenie opłat administracyjnych.

Projekt, zgodnie z intencjami autorów ma stanowić pierwszą, prawdziwą i spójną reformę prawa gospodarczego od początku lat 90. XX w. Powstał po kompleksowym przeglądzie krajowego prawa gospodarczego.

Przeanalizowano 205 ustaw z czego do zmiany zaproponowano 98, w tym bezpośrednio dotyczących samorządów np. ustawa o podatkach i opłatach lokalnych, Prawo budowlane, ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawa o systemie oświaty, ustawa o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, ustawa o opłacie skarbowej itd. (ag)

Do pobrania:

2009-12-21 01:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»