Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Unia Europejska przeznaczy 120 mln euro na darmowy internet w miastach

Unia Europejska zapewni darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu w miastach, gdzie do tej pory nie było takich usług. Bruksela  przeznaczy na ten cel 120 mln euro.

WiFi4EU jest pomysłem Komisji Europejskiej. Gdy przewodniczący KE Jean-Claude Juncker ogłaszał go w zeszłym roku, wyjaśnił, że celem inicjatywy jest to, by „do 2020 r. każda europejska wieś i każde miasto miały dostęp do bezpłatnego bezprzewodowego internetu w przestrzeniach publicznych”.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego internetu w przestrzeni publicznej w miastach UE. Będą one dostępne nie tylko dla lokalnego samorządu zarządzającego daną miejscowością, ale także dla innych miejskich instytucji takich jak biblioteki czy szpitale. Pieniądze będą mogą być wykorzystane na pokrycie kosztów sprzętu i instalacji. Bruksela ma rozpatrywać podania w kolejności ich napływania, bez szczególnych preferencji dla jakiegoś regionu czy lokalizacji.

Realizacja porozumienia nie będzie wymagała dodatkowych środków ze strony państw członkowskich. Unijne instytucje zgodziły się wygospodarować te 120 mln w trakcie przeglądu śródokresowego WRF 2014-2020, pozwalającego na różne przesunięcia w ramach budżetu. Nie można jednak pobrać nowych środków od krajów unijnych, natomiast do WRF zostaną włączone pieniądze wpłacone przez firmy w ramach kar nałożonych przez Brukselę, np. za praktyki monopolistyczne.

Źródło: www.euractiv.pl

2017-06-01 08:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-22 kwietnia, Kraków, 46.Krakowskie Targi Budownictwa WIOSNA 2018, www.centrumtargowe.com.pl

24 kwietnia, Warszawa,
konferencja Inteligentne zarządzanie siecią i infrastrukturą IT, http://pirbinstytut.pl

24-25 kwietnia, Sosnowiec, SilesiaKOMUNIKACJA 2018 - Targi Transportu Publicznego, http://www.exposilesia.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»