Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Gminami Fair Play rządzą dobrzy menedżerowie

Po raz pierwszy w historii konkursu „Gmina Fair Play” pracownicy jednostek samorządu terytorialnego nagrodzili swoich szefów. Najlepszych wójtów mają Zgorzelec i Iława, a burmistrzów – Karlino i Sulęcin.

\"\"
Laureaci Statuetek „Gmina Fair Play” 2009  wraz z Mieczysławem Bąkiem, prezesem Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym (pierwszy od prawej) oraz z Andrzejem Parafianowiczem (drugi od prawej), podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów

Przez kolejny rok 152 gminy będą mogły posługiwać się tytułem Gminy Fair Play jako Certyfikowanej Lokalizacji Inwestycji. Warunkiem otrzymania certyfikatu było spełnienie kryteriów związanych przede wszystkim ze skutecznością w przyciąganiu nowych inwestorów.

Urzędnicy wyróżnili szefów samorządów
W bieżącej edycji po raz pierwszy wręczono nagrody specjalne czterem Samorządowym Menedżerom Roku 2009. Nominacje do tytułu były zgłaszane przez pracowników urzędu, którzy pragnęli nagrodzić swoich szefów za wieloletnie zasługi na rzecz gminy czy miasta.

– Pracownicy zgłosili mnie do konkursu za moimi plecami. Nawet nie znam podanej przez nich motywacji – opowiada Kazimierz Janik, wójt gminy Zgorzelec, Samorządowy Menedżer Roku 2009. – Jestem wójtem Zgorzelca od 1986 roku. Wcześniej byłem naczelnikiem urzędu w innej gminie. Wieloletnia praktyka uczyniła ze mnie dobrego menedżera. Nagroda jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem i satysfakcją. Jest to wyróżnienie za tyle lat pracy.

Koło się zamyka
Wiele samorządów po raz kolejny starało się o uznanie ich polityki inwestycyjnej. W tych przypadkach zdobyte w poprzednich latach certyfikaty tę politykę inwestycyjną dodatkowo wzmacniały i przyciągały przedsiębiorców.

– Posiadając certyfikat dajemy sygnał przedsiębiorcom, że tutaj warto inwestować, zakładać nowe miejsca pracy, rozwijać firmę i wspierać Konstantynów Łódzki – mówi Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. – Tytuł „Gmina Fair Play” jest kojarzony z dobrą, uczciwą i kompetentną obsługą interesantów przez pracowników zatrudnionych we wszystkich jednostkach organizacyjnych gminy.

To nie rywalizacja
Nagrody główne – statuetki Gmina Fair Play 2009 otrzymało 9 gmin. 
– W tym Konkursie nie tylko chodzi o rywalizację, w wyniku której zostanie wyłoniona najlepsza gmina, ale o sam fakt znalezienia się w gronie nagrodzonych, którzy spełniają kryteria określone przez Kapitułę Konkursu – mówi Jerzy Fitek, wójt gminy Święta Katarzyna. – Wysoka lokata będzie dodatkową zachętą dla inwestorów do podjęcia na naszym terenie działań inwestycyjnych. Zamieszczone przez nas w dokumentacji zgłoszeniowej informacje zostały szczegółowo sprawdzone przez audytorów zewnętrznych, którzy m.in. potwierdzali je rozmawiając z inwestorami i mieszkańcami.

Kapituła przyznała wyróżnienia również 11 samorządom, które nie pozostają w tyle w dziedzinie zapewniania terenów pod inwestycje. Tytuł Złotej Lokalizacji Biznesu otrzymało 26 samorządów, które otrzymały certyfikat w trzech kolejnych edycjach konkursu. 22 Złote Statuetki przypadły gminom, które są „Fair Play” piąty rok z rzędu. (abg)

Pełna lista nagrodzonych w konkursie „Gmina Fair Play” 2009

Gala finałowa konkursu „Gmina Fair Play", 4 grudnia 2009, Warszawa

2009-12-11 11:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 marca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/web/

27-28 marca, Warszawa, Forum Finansowania Agrobiznesu, https://pisb.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»