Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Przyjazny wiatr dla odważnych projektów w polityce

W dobie malejącego zaufania do polityki w całej Europie, Polacy wraz z mieszkańcami innych krajów europejskich rozpoczynają bezstronną inicjatywę na rzecz innowacji w polityce. Inicjatywa rusza równolegle w ośmiu krajach europejskich. 


Polska jest jednym z inicjatorów Nagród dla Innowacji w Polityce (Innovation in Politics Awards), dzięki którym każdego roku będą wyróżniani kreatywni i odważni politycy w całej Europie. Już tej jesieni jury złożone z 1000 mieszkańców Europy wyłoni pierwszych zwycięzców.

Nowa nagroda z dziedziny polityki jest sztandarowym projektem szerszej inicjatywy, dla której w ośmiu krajach, w tym w Polsce, został powołany Instytut Innowacji w Polityce (Innovation in Politics Institute). W zamyśle założycieli, Instytut ma służyć gruntownej poprawie działań politycznych w Europie.

- Ludzie trzymają się z dala od polityki. Niemal we wszystkich krajach europejskich obywatele są coraz bardziej rozczarowani i sfrustrowani, co poważnie obciąża demokratyczne funkcjonowanie - mówi Julia Kozak, reprezentantka Innovation in Politics Institute w Polsce, odnosząc się do powodów powołania inicjatywy.

Wszyscy finaliści dorocznego konkursu zostaną zaproszeni do współpracy i do wypracowania nowych, politycznych rozwiązań, mających wpływ na poprawę naszego życia. - W inicjatywie wezmą również udział zwykli obywatele krajów europejskich, ich włączenie to najlepszy sposób na znalezienie skutecznych i akceptowalnych rozwiązań - podkreśla Edward Strasser, twórca Inicjatywy w Austrii.

W Innovation in Politics Awards  zaangażowało się już kilka znanych think tank’ów w Europie, m.in. Act Now w Wiedniu, THINKTANK, Szkoła Liderów i Stowarzyszenie 61 w Warszawie, European Forum Alpbach, EuropaNova w Paryżu, Aren Ide w Sztokholmie czy Das Progressive Zentrum w Berlinie.

Przeprowadzone niedawno badanie Eurobarometr potwierdza, że polityka w Europie musi ulec gruntownej przemianie. Ponad połowa europejczyków (54%) przyznało, że ich interesy nie są reprezentowane przez system polityczny kraju, w którym mieszkają, W Polsce, politykę ocenia w ten sposób 50% „Polityka jest w tym względzie podobna do gospodarki. Jeśli demokracja nie rozwija się wystarczająco szybko, możemy być świadkami wrogiego przejęcia”, mówi dr Małgorzata Bonikowska, ekspert The Innovation in Politics Institute, prezes ośrodka THINKTANK i centrum Stosunków Międzynarodowych.

- Będziemy wspierać tych, którzy w Europie budują. Sprawimy, że skuteczne, zakończone sukcesem rozwiązania z dziedziny polityki zostaną dostrzeżone na forum publicznym, również za granicą, tak by mogły być przykładem dla innych - dodaje Strasser.

Nagrody dla Innowacji w Polityce zostaną przyznane w dziewięciu kategoriach, takich jak: „Miejsce pracy”, „Jakość życia” czy „Prawa człowieka”. Jury będzie dysponowało punktami w sześciu kategoriach: Innowacje, Budowanie mostów, Budowanie zaufania, Udział, Zrównoważony rozwój, Rentowność.

Począwszy od dziś, obywatele Polski mogą nominować do nagród innowacyjne projekty polityczne. Ceremonia przyznania nagród odbędzie się 6 grudnia 2017r. w Wiedniu. Galę poprowadzi artysta André Heller.

W Polsce jest wiele niezwykłych projektów z dziedziny polityki, na różnych szczeblach administracyjnych, niezależnie od afiliacji partyjnej. Zależy nam, aby Polska odniosła sukces w tym międzynarodowym konkursie, dlatego zachęcamy wszystkich Polaków do wzięcia udziału w nominacjach: pomóżcie nam zidentyfikować te projekty i nominować je do konkursu”, zachęca Julia Kozak. Termin nadsyłania nominacji upływa 31 lipca 2017r.

Polska powinna być także godnie reprezentowana w gronie jury, składającym się z 1000 europejczyków. Zapraszamy wszystkich obywateli Polski do zgłaszania swojej kandydatury do jury poprzez stronę internetową innovationinpolitics.eu. Wszyscy członkowie jury reprezentujący Polskę zostaną zaproszeni na galę w Wiedniu. Przewidziano pokrycie kosztów podróży oraz pobytu w Wiedniu dla dziesięciu osób, losowo wybranych spośród wszystkich jurorów.

Więcej szczegółów na: www.innovationinpolitics.eu

Kontakt: Julia Kozak, 694 669 773, jk@innovationinpolitics.eu 

2017-04-06 16:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

3 kwietnia, webinarium Bezpłatne wsparcie dla miast od Komisji Europejskiej, https://www.miasta.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»