Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Polska wzbogaciła się o 5 miast

Krynki i Michałowo (woj. podlaskie), Bobowa i Szczucin (woj. małopolskie) oraz Brzostek (woj. podkarpackie) decyzją rządu zmieniły status administracyjny z gmin wiejskich na miejskie.

Spośród wymienionych miast jedynie Michałowo jest faktycznie nowym miastem, pozostałe miały już prawa miejskie, które utraciły w wyniku reformy samorządowej z 1934 r.

– Dla nas jest to powrót do historii, do korzeni – mówi burmistrz Brzostku, Leszek Bieniek.

Burmistrz podkreśla, że zmiana statusu to przede wszystkim większy prestiż.

– Jesteśmy trzecim miastem pod względem wielkości w powiecie dębickim. Jako młode miasteczko będziemy lepiej postrzegani i zyskamy swoje 5 minut, dzięki czemu może uda nam się uzyskać dodatkowe środki z powiatu.

Burmistrz zaznacza, że przyznanie Brzostku praw miejskich nie wiąże się z żadnymi formalnymi zmianami. – Oprócz pieczątek i tablic na urzędzie, w dokumentach nic się nie zmieni.

W wyniku rozporządzenia rządu z lipca ubiegłego roku o zmianie statusu administracyjnego, które zaczęło obowiązywać 1 stycznia 2009 r. Polska ma 897 miast. (mk)

2009-01-15 00:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»