Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Sosnowski: Zlikwidować przetargi na odbieranie i zagospodarowanie odpadów

Na posiedzeniu sejmowych komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa rozpatrywany był m.in. projekt ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
 

Projekt został zgłoszony przez posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego i zakłada likwidację przetargów na odbieranie i zagospodarowanie odpadów.

Uzasadnienie projektu przedstawił poseł Zbigniew Sosnowski, były członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. W jego opinii nowelizacja ustawy ma usprawnić i przyspieszyć zadania dotyczące utrzymania czystości i porządku w gminach.

Zwracał także uwagę, że zanim zostały wprowadzone obecne zasady większość działań związanych z odbiorem śmieci w gminach było prowadzonych przez gminne zakłady gospodarki komunalnej i nie stanowiło to problemu zarówno dla samorządów, jak i mieszkańców.

Nowelizacja zakłada, że zagospodarowanie odpadów musiałoby być obligatoryjnie powierzane przez gminy własnym spółkom, natomiast w zakresie odbierania odpadów gmina miałaby całkowitą swobodę decydowania o tym, czy powierzyć bezprzetargowo tą usługę spółce z przeważającymi udziałami gminy, czy też zorganizować przetarg. (rp)

2016-04-15 07:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego,http://kwrist.mswia.gov.pl

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»