Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Gróbarczyk: Odrzańska Droga Wodna jest w centrum naszego zainteresowania

Strategia rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce zakłada zainwestowanie ponad 30 mld zł w Odrzańską Drogę Wodną i budowę kanału Śląskiego.
 

Plany związane z użeglownieniem całego odcinka Odry przedstawił Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W założeniu Odra a być w pełni żeglowna na całej długości w ciągu najbliższych czterech lat. – Odrzańska Droga Wodna jest w centrum zainteresowania, bo przewidujemy, że w ciągu czterech lat da się zrealizować. W naszych planach jest też droga E-70 łącząca Odrę z Wisłą – mówi minister Gróbarczyk.

Samorządowcy niejednokrotnie zwracali uwagę na potrzebę przywrócenia Odrze gospodarczego znaczenia. Dzięki temu także lokalne społeczności miałyby szansę rozwoju, nie tylko dzięki transportowi towarów po rzece, ale także dzięki wykorzystaniu walorów turystycznych Odry.

Minister Gróbarczyk podkreśla, że opracowana strategia rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce w najbliższych dniach będzie przekazana do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych i już w przyszłym miesiącu powinna się stać dokumentem rządowym. (rp)

 

2016-04-14 08:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego,http://kwrist.mswia.gov.pl

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»