Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Roman Wojcieszek: Odpady znów bez gospodarza

Ministerstwo Środowiska odrzuciło założenia do ustawy o odpadach, które przewidywały przekazanie pełnego władztwa nad odpadami gminom.

Skończył się w końcu spór kompetencyjny dotyczący odpowiedzialności resortowej za gospodarkę odpadami. Dotychczas za tę sprawę odpowiedzialne było kilka ministerstw w tym Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (gdzie pracował międzyresortowy zespół ds. gospodarki odpadami), Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Gospodarki. Ostatecznie sprawa ta ostatecznie znalazła się w kręgu odpowiedzialności Ministerstwa Środowiska.

Nowy projekt założeń do projektu ustawy o gospodarce odpadami, który jest dostępny na stronach ministerstwa ma dostosować polskie prawo do wymogów unijnych. Niestety słowem nie wspomina się w nim o wprowadzeniu podatku śmieciowego (stałej opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów), ani o władztwie gmin nad strumieniem odpadów.

– Domagamy się od ministerstwa jasnych informacji. Jakie merytoryczne przesłanki stoją za tym, że tak szeroko konsultowany projekt, został zastąpiony nowym. Dlaczego ministerstwo zmieniło stanowisko – pyta Roman Wojcieszek, prezydent Skarżyska-Kamiennej. (ag)

2009-10-05 09:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»