Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Koleje w rękach samorządu

Polska kolej została przejęta przez samorządy. Ministerstwo Infrastruktury podpisało z samorządami województw porozumienie w sprawie finansowania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich.

Na podstawie podpisanego dokumentu, samorządy zarządzać będą największą spółką kolejową w Polsce, decydując o jej ofercie biletowej, rozkładzie jazdy oraz kierunku rozwoju i inwestycjach.

– Istotą usamorządowienia jest skupienie na szczeblu regionalnym wszystkich podstawowych funkcji związanych z realizacją zadań przewozowych – mówi Jakub Cichosz z Departamentu Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego.

Porozumienie gwarantuje środki finansowe na zakup, modernizację i naprawę taborów kolejowych na lata 2009-2020 w kwocie: 175 mln euro z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, 800 mln zł w latach 2009-2015 z Funduszu Kolejowego, 700 mln zł w latach 2010-2015 z rezerwy celowej budżetu państwa, 3 851 mln zł z budżetu państwa i programów unijnych.

Przejęcie PKP przez samorządy ma usprawnić i ułatwić pasażerom podróżowanie koleją po Polsce. (rp)

2009-01-15 00:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»